FOTO U ministerstva visí ošklivý plakát proti Zemanovi

04.09.2013 14:46

Kousek od Ministerstva zemědělství na pražském Těšnově se objevila karikatura na prezidenta Miloše Zemana. Neznámý karikaturista si vypůjčil říkanku z knihy Pána prstenů, aby poukázal na počínání politika, kterého možná pohání touha po něčem silnějším, než je on sám. Konkrétně se jedná o panák alkoholu – „Jeden panák vládne všem. Jeden jim všem káže. Jeden všechny přivede, do temnoty sváže“.

FOTO U ministerstva visí ošklivý plakát proti Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karikatura Miloše Zemana na betonovém sloupu

Na linoryt upozornil v pondělí novinář István Léko na serveru Českápozice.cz. Karikaturu už někdo poškodil. Podle zjištění ParlamentníchListů.cz se ale stále drží na místě, přestože je v porovnání s prvotní fotkou poněkud otrhaná.

Jeden prsten (panák) vládne všem

V knihách J. R. R. Tolkiena verše odkazují na Temného pána Saurona, který se pomocí Jednoho prstenu snaží uzurpovat moc nad Středozemí. Výtvarník chtěl zřejmě Miloše Zemana připodobnit k Sauronovi a poukázat na to, že se i on snaží soustředit moc ve svých rukách.

„A vztah hlavy státu k alkoholu podobně jako spojení vládnoucího prstenu se svým pánem jako zdroj ničivé síly,“ napsal Léko.

Zeman se svým vztahem k alkoholu netají. Podle Česképozice.cz se ale v dnešní době jedná spíš o výjimku, posledním, kdo se takto choval, byl bývalý ruský prezident Boris Jelcin.

Konzilium lékařů by mělo panáky prezidentovi zakázat úplně

„Vidět svého prezidenta, který si hned poté, co ho ochranka vyveze luxusní limuzínou na Sněžku, objedná pivo a zapálí si cigaretu, je pro občana trapné,“ tvrdí Léko ve svém článku.

Lékařské konzilium by tedy hlavě státu mělo naordinovat úplnou abstinenci a nehandrkovat se o to, jaké množství alkoholu si Miloš Zeman ještě může dovolit. Sice tím riskují vyhazov, v opačném případě ale může dojít k tomu, že na Pražském hradě bude sídlit Temný pán a bude v Česku snoubit šero se šerem.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arabové jsou u nás nešťastní, máme jiný způsob života. Sýrie, chemické útoky, podpora opozice? Je to jinak, informuje známá novinářka

8:07 Arabové jsou u nás nešťastní, máme jiný způsob života. Sýrie, chemické útoky, podpora opozice? Je to jinak, informuje známá novinářka

Na webu Kupředu k minulosti se objevil druhý díl rozhovoru s novinářkou a dokumentaristkou Lenkou Kl…