FOTO Z Facebooku mluvčího Ovčáčka: Hrdinové pražské kavárny in natura. Toto raději neukazujte dětem

01.11.2015 20:28

Tiskový mluvčí prezidenta se znovu tvrdě vymezil proti tzv. pražské kavárně. Pravděpodobně v reakci na kritiku, která padla na hlavu prezidenta Zemana za některé vyznamenané osoby u příležitosti státního svátku, Ovčáček na sociální síti Facebook ironicky poznamenal, že každý zřejmě máme jiné hrdiny. A aby ukázal, k jakým hrdinům podle jeho názoru vzhlíží pražská kavárna, sdílel např. „šťavnaté fotky“ velmi odhalených Pussy Riot.

FOTO Z Facebooku mluvčího Ovčáčka: Hrdinové pražské kavárny in natura. Toto raději neukazujte dětem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček

„Každý máme své hrdiny, osobní vzory, které ctíme a inspirují nás. S hrdiny pražské kavárny se můžeme seznámit v této fotogalerii,“ napsal Ovčáček na úvod k celkem čtyřem fotografiím. Tři z nich zachycují ruskou punkovou skupinu Pussy Riot, kvůli níž se prezident Zeman uchýlil k vyslovení slova „kunda“ ve veřejnoprávním rádiu.

Třikrát Pussy Riot a jejich „orgie“. Nakonec Češi

První snímek působí ještě poměrně umírněně. Čtyři mladé ženy stojí v pravoslavném chrámu v kuklách a ztvárňují osobité „pěvecko-taneční číslo“. Druhá už je podstatně odvážnější. Najdeme na ní mladou ženu upomínající na performanci Pussy Riot. Zpěvačky se jednoho dne rozhodly, že si před objektivy fotoaparátů vsunou zmrzlá kuřata do vagín. A totéž činí mladá žena opřená v obchodě o mrazicí box s vyhrnutými šaty.