Celá kauza začala, když se objevila informace, že využití značky Václav Havel by mělo být zpoplatněno třiceti tisíci korunami plus příslušnou daní z přidané hodnoty. K tomu se objevila informace, že Knihovna Václava Havla, která byla správou značky pověřena, zaslala výzvu k zaplacení i za přejmenování náměstí v izraelském městě Haifa. Štěpánek se připojil k názoru Miroslava Macka, že v tomto případě těžko hledat slušný komentář, což jej však přimělo k několika dílkům podobného ražení.
Nejprve zveřejnil na svém Facebooku fotografii lavičky před svým domem s vysvětlením, že toto je „lavička Petra Štěpánka“. Dodal, že tento protipól slavné „lavičky Václava Havla“ jej stál jen několik stovek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav