Facebook zablokoval profil IVČRN. Prý kvůli šíření hnusného VIDEA z berlínského metra

08.12.2016 23:37

Společnost Facebook ve čtvrtek v podvečer zablokovala profil hnutí Islám v ČR nechceme. Zablokování stránky sledované 73 tisíci fanoušků bylo podle známých osobností z řad aktivistů skupiny vyvrcholením série blokování jednotlivců. Podle jejich názoru souvisela zvýšená cenzorská aktivita provozovatele sociální sítě s masovým šířením otřesného videa z berlínského metra.

Facebook zablokoval profil IVČRN. Prý kvůli šíření hnusného VIDEA z berlínského metra
Foto: IVČRN
Popisek: Členové sdružení IVČRN byli v Olomouci napadeni dvěma desítkami muslimů, na místě zasahovala policie

„Po dnešním masivním blokování uživatelů za sdílení informací o brutálním útoku a vraždě studentky v Německu přistoupila cenzura k dalšímu omezení svobody slova a zlikvidovala dosud používanou stránku IVČRN,“ píše iniciativa na nově založeném profilu, kam byla její aktivita přesměrována.

Důvody blokování společnost Facebook zásadně nesděluje, podle iniciativy ale vadila mnoha lidem. „Tímto bezprecedentním porušením svobody slova se slábnoucí systém orwellovského reálného eurosocialismu snaží zastavit lavinu. Ale marně,“ píše se v prohlášení dále.

Celé prohlášení na nové stránce IVČRN:

Známí aktivisté a podporovatelé skupiny se domnívají, že bezprostředním důvodem bylo šíření videa z berlínského metra, ukazujícího děsivé chování přistěhovalců. Například advokátka Klára Samková událost komentovala: „Dnes se na facebooku intenzivně střílí... zřejmě v očekávání těch zářných zítřků...“.

Video, které vzbudilo značný rozruch a v některých kruzích možná i zděšení, pochází ze stanice metra v berlínské čtvrti Neukölln, některými označované za čistokrevné přistěhovalecké ghetto. Záběr z bezpečnostní kamery ukazuje ženu, která spořádaně schází po schodech na nástupiště, když se na ni zezadu vyřítí mladý silný muž a kopem mířeným do oblasti zad ji skopne ze schodů. Žena letí několik metrů hlavou napřed, než si pod schody bolestivě natluče. Parta snědých výrostků na ni ze schodů cosi pokřikuje, jeden z nich zkušeným pohybem sbírá ze země, co při pádu vytratila.

Video bylo během dne zablokováno i na serveru Youtube.

Podporu hnutí Islám v ČR nechceme po zablokování stránky vyjádřili i lidé, kteří se k němu jinak příliš nehlásí. Například novinář Ivan Brezina, který si prý jinak o aktivistech iniciativy myslí jen to nejhorší.


 

reklama

autor: jav

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A kdo tu zažil nenávist? Překlad do ukrajinštiny, pak les rukou. Trochu jiná Rakušanova debata

23:24 A kdo tu zažil nenávist? Překlad do ukrajinštiny, pak les rukou. Trochu jiná Rakušanova debata

Po několika debatách na různých místech v republice se ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rozhodl svo…