Facebook zablokoval profil IVČRN. Prý kvůli šíření hnusného VIDEA z berlínského metra

08.12.2016 23:37

Společnost Facebook ve čtvrtek v podvečer zablokovala profil hnutí Islám v ČR nechceme. Zablokování stránky sledované 73 tisíci fanoušků bylo podle známých osobností z řad aktivistů skupiny vyvrcholením série blokování jednotlivců. Podle jejich názoru souvisela zvýšená cenzorská aktivita provozovatele sociální sítě s masovým šířením otřesného videa z berlínského metra.

Facebook zablokoval profil IVČRN. Prý kvůli šíření hnusného VIDEA z berlínského metra
Foto: IVČRN
Popisek: Členové sdružení IVČRN byli v Olomouci napadeni dvěma desítkami muslimů, na místě zasahovala policie

„Po dnešním masivním blokování uživatelů za sdílení informací o brutálním útoku a vraždě studentky v Německu přistoupila cenzura k dalšímu omezení svobody slova a zlikvidovala dosud používanou stránku IVČRN,“ píše iniciativa na nově založeném profilu, kam byla její aktivita přesměrována.

Důvody blokování společnost Facebook zásadně nesděluje, podle iniciativy ale vadila mnoha lidem. „Tímto bezprecedentním porušením svobody slova se slábnoucí systém orwellovského reálného eurosocialismu snaží zastavit lavinu. Ale marně,“ píše se v prohlášení dále.

Celé prohlášení na nové stránce IVČRN:

Známí aktivisté a podporovatelé skupiny se domnívají, že bezprostředním důvodem bylo šíření videa z berlínského metra, ukazujícího děsivé chování přistěhovalců. Například advokátka Klára Samková událost komentovala: „Dnes se na facebooku intenzivně střílí... zřejmě v očekávání těch zářných zítřků...“.

Video, které vzbudilo značný rozruch a v některých kruzích možná i zděšení, pochází ze stanice metra v berlínské čtvrti Neukölln, některými označované za čistokrevné přistěhovalecké ghetto. Záběr z bezpečnostní kamery ukazuje ženu, která spořádaně schází po schodech na nástupiště, když se na ni zezadu vyřítí mladý silný muž a kopem mířeným do oblasti zad ji skopne ze schodů. Žena letí několik metrů hlavou napřed, než si pod schody bolestivě natluče. Parta snědých výrostků na ni ze schodů cosi pokřikuje, jeden z nich zkušeným pohybem sbírá ze země, co při pádu vytratila.

Video bylo během dne zablokováno i na serveru Youtube.

Podporu hnutí Islám v ČR nechceme po zablokování stránky vyjádřili i lidé, kteří se k němu jinak příliš nehlásí. Například novinář Ivan Brezina, který si prý jinak o aktivistech iniciativy myslí jen to nejhorší.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

20:16 Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

„Co se vlastně fakticky děje s pacientem, když už prostě není žádné lůžko?“ Tuto otázku položil Fran…