Falbr u Moravce: Prezidenta berou lidi vážně proto, že je na Hradě

30.10.2011 13:35 | Zprávy
autor: pan

Hlavním tématem diskuze v Otázkách Václava Moravce byla ekonomická krize, a to jak v Evropské unii, tak v České republice. Podle výpočtů ministra financí Miroslava Kalouska se teď vypracovávají tři až čtyři krizové scénáře na podobu budoucích financí. Nejkatastrofičtější možností není jen stagnace, ale dokonce až recese.

Falbr u Moravce: Prezidenta berou lidi vážně proto, že je na Hradě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Richard Falbr
Kdyby ekonomika výrazně zeslábla, mohlo by to znamenat výpadek kolem 17 miliard korun. Zároveň Kalousek přiznal, že nynější odhad růstu v roce 2012 je 1 procento, ačkoliv ještě původně odhadoval 2,5 procenta. Na to upozornil europoslanec Richard Falbr. Podle něj v září na tripartitě nejlepší čeští makroekonomové Miroslavu Kalouskovi tvrdili, že jeho očekávání jsou nereálná, on to však odmítl.

Ministr dále zdůraznil, že se bude muset zvýšit individuální odpovědnost, ačkoliv se to lidem nebude muset líbit. Také varoval před možným zradikálněním části veřejnosti. „Tihle ti novodobí náckové se budou prohlašovat za konzervativce," upozornil Kalousek.

Související: Ladislav Zemánek: Miroslav Kalousek, Klaus je nácek!

Konzervatismus zmínil i europoslanec Falbr. Podle něj prezident Václav Klaus akorát co se týče Evropské unie pobuřuje a tím takový směr podporuje. „A je mu v patách Bobošíková, ale tu nikdo nebere vážně," ironicky poznamenal. „Prezidenta berou vážně proto, že je na Hradě," dodal Falbr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…