Falešný Zeman v Číně: Ostuda „seriózních“ médií? Drsná dohra VIDEA

30. 4. 2019 13:12

Česko již obletělo video, na kterém se má Miloš Zeman zastat čínské stařenky, kterou chce policista vykázat, protože zřejmě sedí někde, kde nemá. „Nechte tu ubohou ženu na pokoji,“ zastane se jí údajný prezident Miloš Zeman a věnuje jí svou hůl a pistáciově zbarvenou krabici s neznámým obsahem, pohladí ji po tváří a odchází s podporou jednoho ze svých bodyguardů. Ale má to háček.

Falešný Zeman v Číně: Ostuda „seriózních“ médií? Drsná dohra VIDEA
Foto: Seznamzprávy
Popisek: Falešné video s Milošem Zemanem
reklama

O videu informovaly Seznam Zprávy okolo deváté hodiny. Odvolávaly se na „nezávislý zpravodajský deník“ Hong Kong Free Press. Zeman na videu do policisty holí buď strká, nebo na něj ukazuje, což pamětlivým nepochybně připomene incident s Bohuslavem Sobotkou.

Anketa

Chcete, aby Babiš skončil za Čapí hnízdo v kriminále?

10%
78%
hlasovalo: 14755 lidí
Je zde ovšem malý háček. Jak potvrdil Deníku N Jiří Ovčáček, jedná se o falešné video. „Je to roztomilý fake,“ vyjádřil se prezidentův mluvčí a pro iDNES dodal že „Fake je fake“.

Jak zjistil server iDnes, doména, ze které byl e-mail poslán byla zaregistrována včera. „Registrátorem je člověk se jménem Holmes Chan sídlící na adrese Hoi Wang Road 10 v Hongkongu. Ve výpisu je ovšem uvedené české kontaktní telefonní číslo na administrátora webu,“ píše iDNES a dodává, že server Hongkongpress.news, z něhož byl mail s odkazem na video poslán, je přesměrován na portál Hong Kong Free Press, který skutečně existuje, ale pod jinou adresou.

V době, kdy byl tento článek napsán, Seznam Zprávy stále ještě ke zprávě nepřipojily žádný dovětek o tom, že existuje minimálně velice silné podezření, že dotyčné video je falešné.

Celý článek ZDE a ZDE

A nyní se k incidentu vyjádřil i Jiří Ovčáček na Twitteru: „Jde o ukázkový příklad hybridní války pomocí FAKE NEWS. Cíl je jediný. Spustit sprostou kampaň proti panu prezidentovi, že jako nelida by určitě té nebohé čínské stařence nepomohl. FAKE NEWS přitom šíří aktivně ta média, která se kasají, jak proti nim bojují. Ostuda!"

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Za hranou? Na ČT o nouzovém stavu. Prymula si rád počte

20:29 Za hranou? Na ČT o nouzovém stavu. Prymula si rád počte

Od pondělí bude v Česku platit nouzový stav. Vláda sice restriktivní opatření zatím naplánovala na č…