Faltýnek ujišťoval, že na vztahu s KSČM se koncem Ondráčka nic nemění. Filip ho vyvedl z omylu

6. 3. 2018 21:34

Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) se dnes vzdal funkce předsedy komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), na jeho odchod naléhal i premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Podle názoru předsedy poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka by to však vyjednávání o podpoře vlády mezi ANO a KSČM nijak zásadně ovlivnit nemělo. Předseda komunistů Vojtěch Filip hovoří ale jinak.

Faltýnek ujišťoval, že na vztahu s KSČM se koncem Ondráčka nic nemění. Filip ho vyvedl z omylu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Při svém rezignačním projevu označil Zdeněk Ondráček poslance pravého spektra poslanecké sněmovny za demokratickou žumpu

Jaroslav Faltýnek zároveň také vyvrátil, že by Ondráčkův odchod byl součástí nějakého politického obchodu mezi hnutím ANO a komunisty. Za to, že Ondráček nakonec rezignoval z čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS, je prý rád. „Jsme rádi, že pan Ondráček se rozhodl k tomuto kroku, že jsme nemuseli přistupovat k jeho odvolávání,“ sdělil Faltýnek novinářům. Podle informací serveru Týden očekává, že se nyní bude hledat shoda mezi politickými stranami, kdo ho nakonec v jeho funkci nahradí.

Podle Faltýnkových slov by se mohl Ondráček vyměnit za jiného poslance KSČM, to ale komunisté odmítli. Další připadá v úvahu volba zástupce jiné sněmovní strany. Například Piráti avizovali, že budou opětovně navrhovat svého poslance Mikuláše Ferjenčíka, ODS zase zvažuje opětovnou nominaci poslankyně Zuzany Majerové Zahradníkové.

Původní zdroj ZDE.

Zda by mohl mít odchod Ondráčka negativní dopad na vyjednávání mezi ANO a KSČM o komunistické podpoře pro vládu ANO při druhém pokusu o sestavení kabinetu, si Faltýnek nemyslí. „Debata o programových požadavcích KSČM je téměř ukončena,“ uvedl. Předseda komunistů Vojtěch Filip však uvedl, že nyní vidí problém především v důvěryhodnosti hnutí ANO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

21:27 „Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl staronový předseda ODS Petr Fiala. Prozradil, jak chc…