Faltýnek varoval před přenecháním zemědělství lidovcům: Lux byl skvělý ministr, ale po něm už nikdo

17.12.2013 19:05 | Zprávy
autor: mp

Jaroslav Faltýnek působí ve společnosti Agrofert, v Agrární komoře ČR a je také poslancem za hnutí. Jako předseda poslaneckého klubu před televizními kamerami vysvětloval, proč by lidovci neměli obsadit post ministra zemědělství. Mimo jiné padla i jména Josefa Luxe a Miroslava Kalouska. Stranou nezůstal ani Agrofert. Na riziko propojení ANO a Agrofertu prý dnes upozorňuje kde kdo, když mu dojdou relevantní argumenty.

Faltýnek varoval před přenecháním zemědělství lidovcům: Lux byl skvělý ministr, ale po něm už nikdo
Foto: hns
Popisek: Jaroslav Faltýnek, člen představenstva Agrofertu

Hostem úterního Interview Daniely Drtinové České televize byl předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. V úvodu pořadu vysvětloval, proč se ANO staví proti tomu, aby KDU-ČSL obsadila post ministra zemědělství. Posledním dobrým ministrem za lidovce byl prý Josef Lux. Po něm už nikdo.

ČSSD odborníky má

„Já jsem dneska dostal dopis od prezidenta Agrární komory a jsem velmi překvapen, jak velkou vlnu mezi zemědělci vyvolala informace, že KDU-ČSL směřuje na zemědělství. Myslím si, že by bylo dobře, aby resort vedl někdo, kdo má zkušenosti s vedením tohoto resortu,“ podotkl Faltýnek, který mimo jiné působí i v představenstvu Agrární komory ČR, na tomto postu však skončí.

Faltýnek také připomněl, že posledním lidoveckým ministrem zemědělství byl Josef Lux, který byl podle jeho názoru ministrem skvělým, ale žádný další lidovec tento post nezastával a teď podle Faltýnka není čas na to, aby do resortu zasedl někdo, kdo se bude svou funkci půl roku učit. Sociální demokracie takové odborníky má, alespoň podle Faltýnka.  Obratem dodal, že za lidovce v minulých vládách seděl také ministr Miroslav Kalousek, který dopustil devastaci zemědělství za pravicových vlád.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Grónsko

Postavíte se veřejně za Grónsko? Půjdete proti vládě, která to udělat nechce? Otázkou je, zda by to teda na nás vrhalo dobrý stín, když bude něco jiného činit vláda a něco jiného prezident. Jestli nás pak v zahraničí bude brát vůbec někdo vážně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„ČT nemá vychovávat.“ Kotrba trhá obranu České televize

20:35 „ČT nemá vychovávat.“ Kotrba trhá obranu České televize

Aktivistický a nevyvážený dopis, který zcela ignoruje závažná porušování vyváženosti veřejnoprávních…