Fáma šířená Václavem Moravcem. Náměstek z VZP se ohradil

26.10.2020 16:06

Náměstek VZP David Šmehlík se ohradil proti údajným dezinformacím šířeným moderátorem České televize Václavem Moravcem. Ten měl ve svém pořadu tvrdit, že se Šmehlík, kandidát na významný post ředitele VZP, účastnil tajné „sklepní“ schůzky v restauraci Rio´s, kde tak rychle skončila politická kariéra ministra zdravotnictví Prymuly. Šmehlík poskytl rozhovor Lidovkám.

Fáma šířená Václavem Moravcem. Náměstek z VZP se ohradil
Foto: Screen ČT24
Popisek: Václav Moravec
reklama

Anketa

Babiš si stěžuje, že lidé dostatečně neomezili svůj pohyb a sociální kontakty. Myslíte, že vy osobně jste omezili pohyb a sociální kontakty dostatečně?

94%
6%
hlasovalo: 14981 lidí

Václav Moravec ve svém pořadu v České televizi uvedl informaci, že na středeční noční schůzce, které se účastnil jak druhý muž ANO Faltýnek, tak ministr zdravotnictví Prymula, byl přítomen i náměstek VZP David Šmehlík. Ten tuto Moravcovu dezinformaci vyvrátil pro Zdravotnický deník. „Jednoznačně odmítám spekulace o mé údajné účasti na této schůzce. Schůzky jsem se nezúčastnil, v době jejího konání jsem byl doma se svojí rodinou,“ uvedl Šmehlík v oficiálním prohlášení.

Teď dal Šmehlík dokonce rozhovor Lidovkám, kde svou účast na schůzce opět vyvracel. „Na milion procent to prohlašuji. Pokud nemám pominutí smyslů nebo nejsem náměsíčník. Mohu klidně spát a svědomí mám čisté. Navíc mám i důkaz. Moje služební auto je nyní v servisu a mám shodou okolností náhradní octavii, kde je GPS. Z toho je jasně patrno, kde jsem byl a nebyl.“

V rozhovoru také padlo: „V neděli jsem byl s manželkou na Křivoklátě, procházeli jsme se a najednou mi začali lidé volat. Ale to až po odvysílání Otázek Václava Moravce. Předtím mi nikdo nevolal, ani jsem neměl od nikoho mail či sms. Myslím, že by bylo bývalo normální se mě zeptat. Tak jako nyní vy,“ řekl Lidovkám Šmehlík.

Moravec zmínil tuto špatně ověřenou informaci v souvislosti s volbou ředitele VZP a stál si za ní i přesto, že mu přímo ve studiu ministr Prymula řekl, že on tam Davida Šmehlíka nepotkal. Dle náměstka jde o pokus o zpolitizování celé věci: „Ano, informace, které se objevily v médiích, jsou zcela nepravdivé a jsou podle mého názoru šířeny ve snaze zpolitizovat blížící se volbu ředitele VZP.“

Šmehlík pak dále připustil, že na post ředitele VZP kandidovat skutečně hodlá: „Ano, myslím, že jsem doteď už ve své práci něco prokázal a mám zájem v tom pokračovat. Ale jak říkám, musí být vyhlášeno výběrové řízení, jinak se nemám kam hlásit. Když chcete vyhrát, musíte si koupit los.“

Šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt k tomu na svém facebooku jízlivě připsal: „Dostal jsem se k tomu až nyní, protože jsem instaloval nové akvárko, ale musím vyvrátit fámu, kterou šíří Václav Moravec. Náměstek VZP David Šmehlík na schůzce s Faltýnkem nebyl. A nikdo se ani u něj neobtěžoval tuto informaci ověřit. Je hezké přednášet studentům, jak se má žurnalistika dělat, horší je ta praxe, že...“ Cikrt tím narážel na Moravcovo angažmá v akademické sféře.

Dostal jsem se k tomu až nyní, protože jsem instaloval nové akvárko, ale musím vyvrátit fámu, kterou šíří Václav...

Zveřejnil(a) Tomáš Cikrt dne Neděle 25. října 2020
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: AZy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

20:48 „A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

Česká televize uvažuje o zpoplatnění části svého online videoarchivu iVysílání. Na zasedání Rady ČT …