Fendrych píše o Benešové. Nemá důvěru, tak prý nemá dělat žádné reformy

04.05.2019 18:36

Komentátor Martin Fendrych se vyjádřil k reformě justice. Na serveru Aktuálně.cz poznamenal, že taková reforma vyžaduje důvěru. Tu však podle něj nemá ani nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová, ani premiér Andrej Babiš (ANO) či jeho vláda.

Fendrych píše o Benešové. Nemá důvěru, tak prý nemá dělat žádné reformy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tisíce lidí demonstrovaly za nezávislost justice, den před jmenováním Marie Benešové ministryní spravedlnosti. Do protestů se přihlásilo kolem stovky měst a obcí
reklama

„Co má tento kabinet dělat? Nechat justici být, jako by neexistovala. Tím nemíním, že by Andrej Babiš neměl chodit k soudu, pokud bude obžalován,“ poznamenal úvodem Fendrych. 

Následně se věnuje dle svých slov přítelkyni a poradkyni Miloše Zemana Marii Benešové. „Sotva nastoupila do Babišovy vlády, už se chystá měnit justiční systém. Samo sebou ‚zeštíhlit‘, jak jinak. Šetřit!“ uvedl Fendrych a zopakoval slova Benešové, která by vynechala ze hry vrchní státní zastupitelství a vrchní soudy. 

„Je to dobrý nápad? Je Benešová ta pravá politička, aby ho uskutečnila? Je tato vláda ta pravá, aby revoluční změnu uskutečnila? A je to práce, kterou by měla nyní Benešová dělat?“ zeptal se Fendrych. Podle něj by Benešová v první řadě měla zveřejnit svou analýzu objednávek trestního stíhání a s experty přijmout kroky objednávkám stíhání bránící. 

Původní text ZDE.

On sám se změn justičního systému obává, neboť například na případu Čapího hnízda je dokázáno, že funguje ‚padni, komu padni‘, což je zásadní plus. Následně komentátor rozebírá i další názory na změny justice, například ohledně rušení nižších soudů. 

„Ne, Benešová není paní Reforma, nemá se jí stát, chybí jí důvěra jak široké veřejnosti, tak odborné. Babišova vláda nemá parlamentu nabídnout reformu justice, ne vláda s trestně stíhaným předsedou,“ uzavřel Fendrych s tím, že tato vláda má vskutku nechat justici být. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Režisér Strach už vadí, hodně. Podle Šarapatky má v ČT „nezdravý monopol“

16:21 Režisér Strach už vadí, hodně. Podle Šarapatky má v ČT „nezdravý monopol“

Slovní přestřelka mezi režisérem Jiřím Strachem a radním ČT Zdeňkem Šarapatkou pokračuje. Vložil se …