Fiala odkryl karty, varuje vlivný muž z SPD. ČT a nová páka na média

26.03.2022 19:19

Člen SPD a neúspěšný pražský volební lídr Okamurova hnutí v loňských volbách do Sněmovny Josef Nerušil vystoupil v pořadu „O čem se mlčí“. Vysmál se Michalu Klímovi, novému mediálnímu zmocněnci vlády pro boj s dezinformacemi, uhodil na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka a konstatoval, že se Česko s vládou Petra Fialy (ODS) vrací před rok 1989.

Fiala odkryl karty, varuje vlivný muž z SPD. ČT a nová páka na média
Foto: Repro Facebook
Popisek: Lídr SPD Tomio Okamura představuje Josefa Nerušila

Anketa

Má NATO vyslat na Ukrajinu mírové sbory?

2%
97%
hlasovalo: 26625 lidí
Jako bývalý člen Rady Českého rozhlasu Nerušil nenechal nit suchou na Michalu Klímovi. Ten se stal 23. března novým vládním zmocněncem pro oblast médií a dezinformací. Je to mediální manažer a novinář, předseda Nadačního fondu obětem holokaustu. Nerušil Klímu popsal jako člověka, který bude chránit lidi před jejich vlastní svobodou.

„Já si myslím, že pan Klíma by za tuhle snahu měl dostat nějakou medaili nebo nějaké ocenění z nějaké instituce, aspoň z Open Society Fund, protože chránit občany proti jejich svobodě je přece v dnešní době strašně důležité,“ poznamenal Nerušil.

Současná vláda pětikoalice, tedy ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN, podle Nerušila odkrývá karty a ukazuje, že chce změnit zákony týkající se médií podle svých představ.

„Nejde o Českou televizi, jde v první řadě o to upevnit si moc nad českými veřejnoprávními médii. Tehdejší opoziční strany se ještě před volbami netajily tím, jaké jsou jejich úmysly s Českým rozhlasem a s Českou televizí. Že to prostě měly být jejich vysílačky. Nyní po volbách tady máme situaci, kterou jsme měli před rokem 1989. To znamená naprosto oddanou a provládní Českou televizi i Český rozhlas,“ poznamenal bývalý radní Českého rozhlasu.

Konkrétně u České televize by prý rád věděl, na co všechno vydává peníze z koncesionářských poplatků, ale je přesvědčen, že se to asi hned tak nedozvíme.

„Pan ředitel Dvořák tvrdí, že nejsme jako veřejnost připraveni na to, abychom věděli, kam ty peníze putují.  Hana Lipovská (bývalá členka Rady ČT a neúspěšná kandidátka Volného bloku Lubomíra volného na křeslo poslankyně, pozn. red.) se s tím setkávala denně, nebo týden co týden, protože když už si vyžádala nějaké smlouvy, tak se dočkala velkých obstrukcí a dostala je začerněné a nedozvěděla se z nich dohromady nic. A přitom na to, aby se zvýšily koncesionářské poplatky, na to veřejnost připravena i v této nelehké době je,“ uhodil na dálku na generálního ředitele ČT Nerušil.

Obává se, že současná vláda bude dál chránit ČT a její penězovody.

„A jen si vzpomeňme, jak bývalý generální ředitel Janeček řekl, že by neměl problém se zveřejněním smluv, tak to bylo najednou povyku, jako když prsknete benzín do mraveniště, protože by se veřejnost dozvěděla nejen ‚kdo‘, ale také kolik,“ poznamenal ještě Nerušil.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

nelegální export

Jak je možné, že jsou nelegálně vyvážené léky? Se pak nejde divit, že u nás nejsou. Evidentně tato praxe trvá už dlouho, to na to nikdo dosud nepřišel nebo spíš nechtěl přijít? A co navrhujete jako řešení? Protože na druhou stranu je tu svoboda podnikání a lze někomu nařizovat s kým má nebo nemá obc...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Havel-Pavel? Aplauduje se lidem, kteří stáli proti Havlovi!“ Hořký vzkaz voličům generála. Podepsána Natálie Kocábová

21:48 „Havel-Pavel? Aplauduje se lidem, kteří stáli proti Havlovi!“ Hořký vzkaz voličům generála. Podepsána Natálie Kocábová

Poté, co hudebník Michael Kocáb odsoudil, že o křeslo prezidenta bojují osobnosti s komunistickou mi…