Fialovi roztleskávači dorazili, jedna pochvala střídala druhou

22.6.2022 10:25 odp. | Ze sítí

Kritiku plynoucí k dnešnímu mimořádnému projevu předsedy vlády Petra Fialy (ODS) zdaleka nesdílejí všechny osobnosti politického a novinářského světa. Komentáře lidí pohlížejících na Fialův projev ne zcela pozitivně se vydal odrazit například bývalý aktivistický lídr Milionu chvilek Mikuláš Minář. „Proneseno klidně, jasně, důrazně,“ tleská Fialovi za dobrý projev. Připojil se k němu také šéfredaktor Forum24 Pavel Šafr a odmítl, že by bylo dnešní vystoupení šéfa vlády nadbytečné. „Autoritář a estébák“ Babiš prý byl v televizi také často.

Fialovi roztleskávači dorazili, jedna pochvala střídala druhou
Foto: screen: CNN Prima News
Popisek: Premiér Petr Fiala v pořadu Partie.

Anketa

Buď, anebo. Komu věříte?

hlasovalo: 2956 lidí
Přestože dnešní projev premiéra Petra Fialy (ODS) k ekonomické a politické situaci Česka budí na sociálních sítích rozporuplné reakce a zaznívají výtky, označující jej za „velkorysé vládní PR“ či prostor současného premiéra ke kritice předchozí vlády bez oponentury, najdou se i pochvalné reakce. 
 
Jednu z nich k projevu zveřejnil také někdejší lídr Milionu chvilek Mikuláš Minář, který čas strávený s premiérem prostřednictvím obrazovky nelituje. „Dobrý projev,“ hodnotí. 
 
Minář vnímal kladně především slova Fialy o tom, že se Česko musí stát energeticky nezávislou zemí a odříznout se od Ruska či blok předsedy vlády k řešení ekonomických trablů. „Vláda pomůže občanům s energiemi a především – nikoho nenechá padnout až na dno. Proneseno klidně, jasně, důrazně,“ sčítá Minář.
 
Pokud prý tak podle něho na slova navážou činy a „bude se naslouchat odborníkům“, pak to za něj má být na palec nahoru. 
Minářovi, který dříve velmi vehementně kritizoval korupční kauzy v české politice, tak zřejmě nechybělo ani premiérovo mlčení k vážnému skandálů dopadajícímu na vládní Starosty. Právě to, že se premiér ani slovem nezmínil o kauze týkající se obviněného exnáměstka pražského primátora Petra Hlubučka, přitom v reakcích na projev ministerského předsedy zaznívalo poměrně často.
 
Šéfredaktor Forum24 Pavel Šafr odmítl výtky o nadbytečnosti „mimořádného projevu“. „Prý by stačila tisková konference. Nemyslím si to. V řadě demokratických zemí vystupují ve vážných situacích státníci v televizi,“ zmínil. 
 
Následně ukazoval na Fialova předchůdce. „Babiš si tuto metodu oblíbil a moc výhrad jsme neslyšeli. Hlavní rozdíl je, že tehdy v televizi řečnil autoritář a estébák,“ nebral si Šafr s bývalým premiérem servítky. 
Kladný ohlas sdílel rovněž poslanec ODS Stanislav Blaha, v těžkých dobách je podle něho potřeba mít člověka, „co k vám bude upřímný a ukáže realitu takovou, jaká je“, což dle něj Fiala splňuje. 
 
„Příjemná změna poslouchat projev státníka, co mluví na rovinu, férově a neslibuje nesplnitelné,“ vyjádřil se též.
Nejde o jediné kladné ohlasy na premiérův projev. Fialových kroků směrem k řešení ekonomických problémů či hrozeb v energetice si povšimla s pochvalou směrem ke kabinetu i ekonomka Danuše Nerudová, jež chce kandidovat na novou hlavu státu.
 
„Energetická suverenita. Cílená pomoc potřebným. Zjednodušení žádostí o podporu. Tři velmi dobré a klíčové kroky vlády Petra Fialy, které opravdu jsou pomocnou rukou,“ chválí za ně ministerského předsedu. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

předsednictví EU

Pořád se mluví, jak je to pro nás prestižní a důležité. Ale mění se tím něco i pro vás jako europoslance? Jste třeba víc sledovaní, máte víc prostoru? A není celá událost nebo co to je, příliš přeceněvána?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala promlouval k národu. Babiš to sledoval. A přišel šok... Natočeno další VIDEO

18:28 Fiala promlouval k národu. Babiš to sledoval. A přišel šok... Natočeno další VIDEO

Expremiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém pravidelném pořadu Čau lidi zaměřil mimo jiné na projev k ná…