Fico na Ukrajině otočil – Chvilkaři to nenechali jen tak

12.04.2024 19:19 | Monitoring

Novinář slovenského deníku SME Jakub Filo vyzdvihuje, že slovenský premiér Robert Fico na jednání se svým ukrajinským protějškem de facto souhlasil, aby se Ukrajina stala členem Evropské unie a Severoatlantické aliance a navzdory svým dřívějším proklamacím odsoudil Rusko jako agresora a uznal územní celistvost Ukrajiny včetně Donbasu a Krymu. „Ficovy názorové otočky“ si všimnul i spolek Milion chvilek.

Fico na Ukrajině otočil – Chvilkaři to nenechali jen tak
Foto: Screen FB Roberta Fica
Popisek: Robert Fico

Filo na online platformě X shrnuje schůzku, která proběhla mezi ukrajinským premiérem a slovenským premiérem. „Rozšiřme následující zásadní a důležité informace, aby se náhodou (vláda) nezapletla do proruské propagandy,“ píše Filo z deníku SME a vyjmenovává, jak Fico zcela změnil svoji rétoriku směrem k Rusku a Ukrajině. Deník SME je jedním z médií, které Fico často označuje za nepřátelská vůči jeho osobě a od svého zvolení premiérem s nimi přerušil jakýkoliv kontakt.

„Fico podporuje Zelenského mírový plán, Donbas a Krym považuje za ukrajinské, podporuje členství Ukrajiny v Evropské unii a v euroatlantických strukturách a chce další společná jednání vlád s Ukrajinou. To je hlavní politický závěr čtvrtečního jednání slovenské a ukrajinské vlády,“ tvrdí Filo, že toto všechno vyplývá z dokumentu, který Fico podepsal a nazývá se „PLÁN SPOLEČNÉHO POSTUPU MEZI UKRAJINOU A SLOVENSKEM“.

V tomto oficiálním dokumentu se konkrétně píše, že „Slovenská republika podporuje svrchovanost a územní celistvost Ukrajiny a respektování práva svobodně si zvolit svou budoucnost, včetně plnohodnotného členství v evropském a euroatlantickém společenství“.

„Slovensko bude i nadále pokračovat ve své politice neuznávání pokusu Ruské federace o anexi Autonomní republiky Krym a města Sevastopol, jakož i částí Doněcké, Chersonské, Luhanské a Záporožské oblasti Ukrajiny,“ uvádí dále dokument.

„Slovensko odsuzuje porušování mezinárodního práva ze strany Ruské federace prostřednictvím nezákonné, neoprávněné a nevyprovokované útočné války proti Ukrajině, která podkopala základy mezinárodního řádu založeného na pravidlech. Slovenská republika je připravena se i nadále podílet na realizaci mírové formule ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a na nadcházejícím Globálním mírovém summitu,“ stojí v dokumentu, který slovenský premiér podepsal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Plemeno

Pane Pospíšile, jsem ráda, že bojujete za němé tváře. Jen tvrdíte, že majitelé psů často podceňují výběr plemene. Má otázka zní. Jsou podle vás agresivní a neagresivní plemena? Myslíte, že rasa psa určí jeho povahu? Myslíte, že je agresivita u psů, ale vlastně i u lidí vrozená? A ještě, jaké postihy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český krmelec a napálené střední vrstvy. Profesor Keller nahlíží do ekonomické inventury

15:35 Český krmelec a napálené střední vrstvy. Profesor Keller nahlíží do ekonomické inventury

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Inventura aneb Kam jsme došli? Tak se jmenuje bilance vývoje naší země od roku…