Filip perlil: Přezdívá se mi Rakev. Kdo se se mnou srazí, ten skončí

24.03.2012 20:20

VIDEO Komunista Vojtěch Filip chválí své působení v čele kontrolního výboru Poslanecké sněmovny. Přezdívá se mu prý Rakev. Kdo se s ním srazí, skončí ve funkci jako František Dohnal, bývalý prezident Nejvyššího kontrolního úřadu, uvedl při svém výstupu před zahraničními experty v rámci MGIMO klubu.

Filip perlil: Přezdívá se mi Rakev. Kdo se se mnou srazí, ten skončí
Foto: Youtube.cz
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip při proslovu před zahraničními experty v rámci MGIMO klubu
reklama

„Někteří zlí jazykové tvrdí, že mi to neměli svěřovat,“ říká o své funkci předsedy kontrolního výboru Vojtěch Filip. Předseda KSČM hovořil na setkání s odborníky na zahraniční politiku v rámci MGIMO klubu (Moskevský státní institut mezinárodních vztahů).

„Přezdívá se mi už měsíc rakev, protože když se někdo se mnou srazí, tak skončí ve funkci jako pan František Dohnal,“ narážel na spor s již bývalým prezidentem Nejvyššího kontrolního úřadu. „Skončil špatně a skončí ještě o něco hůř,“ dodal Filip.

Následně pokračoval ve své kritice české zahraniční politiky. Podle něj by se rozhodně dala dělat lépe. „My nejsme schopní formulovat naše politické zájmy,“ stěžoval si. „To tady není, neexistuje.“

Podle Filipa je třeba, aby v době „harašení zbraní před námi“ byli politici schopní formulovat myšlenky a kroky v zahraniční politice. Jako příklad uvedl běloruského velvyslance Jiřího Karase, který je prý zapřisáhlý antikomunista, ale přesto chodí k Filipovi pro radu. Byl totiž z Běloruska odvolán, ačkoliv tam české diplomacii výrazně pomohl. „Karas se hlásí ke mně, ne ke své rodné KDU-ČSL,“ chválí se Filip.

Ještě složitější je pak celkový přístup Česka k ožehavějším zahraničním problémům, například k Sýrii nebo Izraeli. Navíc ani evropská politika podle něj není ideální. „Ashtonová napíše nějakej blábol… Pardon, že ministryni zahraničí Evropy pomlouvám, ale to, co napsala, je nečitelné,“ dodal Filip.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…