Filip po návštěvě u Zemana: S Babišem je to mediální humbuk. Panu prezidentovi jsem se omluvil

21.11.2018 16:06

Ve středu odpoledne jednal šéf komunistů s prezidentem Milošem Zemanem o vládní krizi. Ujistil ho mimo jiné, že komunisté se postaví za současného premiéra Andreje Babiše (ANO). Řekl toho ale ještě mnohem víc...

Filip po návštěvě u Zemana: S Babišem je to mediální humbuk. Panu prezidentovi jsem se omluvil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

O půl čtvrté odpoledne opustil Pražský hrad předseda komunistů Vojtěch Filip. Jednal s ním mimo jiné o vládní krizi. V úvodu jednání se prý prezidentovi omlouval.

„Pan prezident chtěl, abych se mu omluvil za výroky pronesené v Otázkách Václava Moravce, že hovořil s představitelem  AfD (Alternativa pro Německo). Pan prezident mi sdělil, že s nikým z této strany nemluvil. Tak jsem se mu omluvil,“ oznámil Filip.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Poté prozradil, že spolu hovořili také o pátečním hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Komunisté se podle Filipa jasně postaví za premiéra Andreje Babiše (ANO) a budou hlasovat „proti vyslovení nedůvěry“, oznámil Filip. Zeman prý šéfovi komunistů znovu potvrdil, že by po případném pádu vlády znovu podpořil Babiše sestavením kabinetu. Komunisté by v případném pádu vlády viděli příležitost k výměně některých ministrů. „Těch, kterým se nechce pracovat,“ naznačil Filip.

Došlo prý i na česko-čínské obchodní vztahy. Filip prezidenta ujistil, že komunisté podporují rozvoj vztahu mezi Českem a Čínou. Ale nejen mezi Českem a Čínou, ale např. také mezi Českem a Uzbekistánem.

Pár slov padlo i na konto tématu údajného únosu Andreje Babiše mladšího na ukrajinský poloostrov Krym. Filip jakkoli odmítl komentovat cestu švýcarského občana Babiše mladšího, ať už cestoval do Ameriky, do Evropy nebo do Asie. „Považuji celý ten mediální humbuk spíše za pokus destabilizovat politickou scénu v České republice. Někteří mu naletěli a někteří si udělali reálný obraz,“ konstatoval Filip.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Studená sprcha pro Kmentu. Kniha o Babišovi už nezajímá. Líp se prodává i první díl klavírní školy

6:16 Studená sprcha pro Kmentu. Kniha o Babišovi už nezajímá. Líp se prodává i první díl klavírní školy

Babišovo Palermo mapuje politický život Andreje Babiše v letech 2014 až 2021. Přináší souhrn skutečn…