Filip se opřel do Havlových laviček a už to lítá: Zas*anej vepři. Uranový doly! Je velmi zle

22.05.2020 19:11

Předseda KSČM Vojtěch Filip na Twitteru opět vzrušil veřejnost. Zamýšlel se, co Praha v poslední době vybudovala; prý jen pár předražených laviček. „Strhnout pomník, přivrtat desku, to umí téměř každý,“ napsal. „Je fakt, že komunistům to budování šlo výrazně líp. Zvlášť, když šlo třeba o pracovní tábory a uranový doly,“ reagoval v diskusi novinář Filip Horký. „Dobrá, Vojto, tak roztavíme sochu a vybudujeme pomník obětem okupace r. 1968, který umístíme na náměstí Borise Němcova, dík za budovatelský tip!“ ocenil věc parodický účet „Jaroslav Faltýnek“. Filip se však nevzdal a napsal pro své kritiky další vzkaz…

Filip se opřel do Havlových laviček a už to lítá: Zas*anej vepři. Uranový doly! Je velmi zle
Foto: Repro ČT
Popisek: Místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip (KSČM) v Událostech komentářích

Anketa

Schvalujete práci Senátu Parlamentu ČR?

4%
96%
hlasovalo: 19913 lidí

Předseda KSČM Vojtěch Filip v reakci na kauzu kolem sochy maršála Koněva napsal na Twitter dva příspěvky.

V prvním uvedl, že strhnout pomník či přivrtat desku umí téměř každý. Málokdo však umí něco vybudovat. „A jak sleduji například Prahu, zatím ‚vybudovala‘ pár předražených laviček – ale největším odborem na magistrátu bude asi odbor zahraniční,“ napsal Filip. Reagoval tak na tzv. lavičky Václava Havla, kdy kus mnohdy stál několik set tisíc korun. Například červená „lavička Ferdinanda Vaňka‘ vyšla rozpočet Prahy 6 na 850 tisíc korun.

Tweet šéfa komunistů vyvolal nemálo kritických reakcí. „Je fakt, že komunistům to budování šlo výrazně líp. Zvlášť, když šlo třeba o pracovní tábory a uranový doly,“ napsal novinář Filip Horký a přiložil grafiku s počty obětí komunistického režimu.

Uživatel na Twitteru vystupující pod nickem „Organizátor oslav úmrtí soudruha rezidenta zemana“ Filipovi napsal, že vybudovali třeba zemědělské podniky. Avšak vybudovali je díky okradení sedláků o pole, stroje a budovy. „Vy zkurvený bolševický šmejdi. Zničili jste vztah hospodářů k půdě, zhuntovali pole, který se nepodařilo dát do pořádku dodnes,“ naštval se komentující.

V diskusi se objevil i ironický účet Jaroslava Faltýnka. „Dobrá, Vojto, tak roztavíme sochu a vybudujeme pomník obětem okupace r. 1968, který umístíme na náměstí Borise Němcova, dík za budovatelský tip!“ poděkoval.

Vojtěch Filip však nedlouho po prvním příspěvku zveřejnil na Twitteru příspěvek další, mířený na jeho kritiky. Ti mu prý radili doučit se dějepis. Filip na to zareagoval, doporučením knížky o druhé světové válce od Winstona Churchilla. „Zejména od strany 323. Doporučuji Vám fakta místo výkřiků a pravdu místo ubohých nadávek a vulgarit. Já dějepis umím,“ dodal.

Ani zde v diskusi pochválen nebyl. „Zasranej kolaborantskej vepř,“ podotkl diskutér Sepp a připojil fotomontáž s prasátkem.

Filip Hercik však přišel s doporučením, aby na své kritiky Filip nereagoval. Prý jemu samotnému „různí Havlojedi“ vyhrožují smrtí, ale nevšímá si jich. „Oni nenávidí demokracii a jiné názory. Oni chtějí prosazovat zelený nacismus a extrémní ideologii liberální demokracie, což není vůbec demokracie,“ popsal.

Tentýž uživatel se v dalším komentáři zamýšlel nad smyslem nenávisti vůči KSČM. Dle něj je KSČM demokratická strana, kterou by podporoval například i první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk, „který byl také marxista“. „Třeba ve Francii a Británii mají ulice pojmenované po Stalinovi dodnes. Lenin má v Německu sochy stejně jako Marx. Tak co blbnou,“ napsal Hercik.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pád režimu? Kalousek zděšen. Řev proti zákonu zděsí i Rakušana

12:07 Pád režimu? Kalousek zděšen. Řev proti zákonu zděsí i Rakušana

Před Poslaneckou sněmovnou je dnes živo, projednává se pandemický zákon. A demonstranti mu přišli vy…