Filmový kritik a feminista: 70 procent Čechů si myslí, že si žena za znásilnění může sama. To je na úrovni islámu. V tom se nelišíme

21.09.2018 21:43

Češi, Moravané a Slezané rádi kritizují muslimy, ale mnohdy se chovají úplně stejně jako oni. Myslí si to filmový kritik a feminista Kamil Fila. Stačí se prý podívat na to, jak občané této země vnímají ženy, které si prošly traumatickou zkušeností znásilnění. Češi o těchto ženách často tvrdí, že si za to mohou samy, v čemž uvažujeme podobně jako muslimové.

Filmový kritik a feminista: 70 procent Čechů si myslí, že si žena za znásilnění může sama. To je na úrovni islámu. V tom se nelišíme
Foto: pixabay.com
Popisek: Těhotná žena, ilustrační foto
reklama

Filmový kritik, publicista a feminista Kamil Fila poskytl rozhovor serveru Reflex.cz. Hned na úvod prozradil, že feminizmus vnímá jako poslední stupeň humanismu. „Prostě, že vnímáte, že i ženy jsou lidi," konstatoval. V české společnosti je podle něj patrné, že ženy stále nejsou rovny mužům. Stačí se podívat na to, že do televizních diskuzí je zváno mnohem méně žen. A další příklad. Řada Čechů si myslí, že znásilněná žena si může za znásilnění také sama. „70 procent lidí si myslí, že si žena může za znásilnění nějakým způsobem sama. To je na úrovni islámu. To je prostě úplně stejný. My se v tomhle fakt nelišíme,“ konstatoval Fiala.

Dal také jasně najevo, že je pro zavedení pozitivních kvót pro ženy. Muži světu dominovali po tisíce let a teď je na čase tuto nerovnováhu alespoň trochu napravit. Ženy mají dostat větší prostor se realizovat. Dámy nejsou dobré jen k tomu, aby vařily večeře a přebalovaly děti. To mohou dělat i muži. 

Jistý společenský posun byl prý patrný už za vlády komunistů v této zemi. Existovala tu určitá tendence, aby ženy víc chodily do práce. „Když se na nás dívali ze Západu, třeba v 60. letech, tak měli pocit, že jsme napřed. Mimochodem, jeden z důvodů, proč padlo Pražské jaro, aspoň to tak říkal (někdejší americký ministr zahraničí) Henry Kissinger, je ten, že chtěli, aby ten socialistický projekt ukázal, že není tak dobrej. Že se zhroutí. Proto nám nepomohli, mimo jiné. Protože měli pocit, žy by to Pražský jaro byla moc hezká ukázka, jak se máme dobře," uvedl Fila.

V českých filmech vystupuje podle Fily často muž, který se chová jako hovado. Lidé podle Fily cítí, že to sice není úplně v pořádku, ale přijde jim to vtipné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Debil Babiš. Nora Fridrichová promluvila. Takto si představuje „veřejný zájem“

20:28 Debil Babiš. Nora Fridrichová promluvila. Takto si představuje „veřejný zájem“

Ke slovům ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), že je Babiš „debil“, se již vyjád…