Firemní sociolog a kovaný pravičák: Zeman není můj favorit. Ale tyhle postavičky... Skandální

18.10.2021 17:53 | Glosa

Firemní sociolog a pravicově orientovaný komentátor Vojtěch Bednář se na facebooku vyjádřil k mediální vřavě okolo prezidenta Miloše Zemana. Ač přiznává, že se neřadí mezi jeho příznivce, je podle jeho slov třeba jej respektovat. Spekulace ohledně jeho zdraví pokládá za „ostudné“.

Firemní sociolog a kovaný pravičák: Zeman není můj favorit. Ale tyhle postavičky... Skandální
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman odvolil na zámku v Lánech

„Prezident Zeman není můj favorit. Nefandím jeho myšlence sociálního státu ‚severského‘ typu, myslím si, že je už starý, a nejsem si jist, nakolik příčetný. Nelíbí se mi jeho politický styl v posledních letech a nevím, jestli o věcech, které by měl rozhodovat sám, náhodou již nerozhodují jeho spolupracovníci,“ píše Bednář.

Zároveň ale dodává, že je třeba respektovat, že jde o českou hlavu státu. „Stále je to prezident republiky. Zvolili jsme ho, musíme respektovat. Mediální hysterie a snaha přihřívat si polévku ze strany celé řady postaviček na jeho účet a úkor jsou skandální,“ míní.

„Spekulace o zdravotním stavu Zemana jsou ostudné, ne pro něj, ale pro ty, kteří je vypouštějí z úst, a pro ty, kteří jim dávají mediální prostor. Veřejnost má vědět, zda je Zeman s to vykonávat úřad a zda je jeho zdravotní prognóza v tomto směru příznivá, či ne. Nic více, nic méně. To je vše,“ vyslovil svůj názor.

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář při dnešním tiskovém briefingu ke zdravotnímu stavu prezidenta se vyjádřil k „mediální hře“, kterou vyvolal předseda Senátu Miloš Vystrčil svým dopisem, aby Kancelář prezidenta republiky zjišťovala, případně poskytla informace, které nejsou v souladu se zákonem: „Měla sloužit pouze jako vždy ke zviditelnění. Dovolte mi, abych podotkl, že tolik pokrytectví, které předvádí předseda a někteří členové Senátu, jsem v životě nezažil, a vše od samého začátku směřuje pouze ke snaze zbavit pana prezidenta výkonu jeho pravomocí,“ řekl Mynář.

Připomněl, že Kancelář prezidenta republiky, stejně jako její vedoucí, kterého jmenuje a odvolává pouze pan prezident, se zodpovídá pouze panu prezidentovi a bez jeho souhlasu nelze informovat, ale ani si vyžádat žádné informace.

„Mohu potvrdit, že mi v minulém týdnu pan prezident osobně uložil připravit rozhodnutí prezidenta republiky o svolání zasedání Poslanecké sněmovny na termín 8. 11. letošního roku a aby nedocházelo k jakýmkoli spekulacím, požádal o účast předsedu Poslanecké sněmovny pana Vondráčka jako vykonatele tohoto aktu, aby byl přímo osobně přítomen,“ sdělil Mynář.  A závěrem dodal, že hospitalizovaný prezident je nyní v těch nejlepších rukou; více o jeho zdraví nesdělil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Invazi zhatí plynovod. Zaorálek ujišťoval, že od Ruska bude klid

21:51 Invazi zhatí plynovod. Zaorálek ujišťoval, že od Ruska bude klid

Západ se obává ruské agrese na Ukrajině. Moskva se dožaduje záruk, že se NATO nebude rozšiřovat na v…