Firma Bamaz žaluje kvůli poznávacím značkám Ministerstvo dopravy

28.04.2013 20:50 | Zprávy
autor: čtk, mp

Společnost Bamaz žaluje kvůli výrobě registračních značek Ministerstvo dopravy, podala také podnět Nejvyššímu kontrolnímu úřadu. Ministerstvo svěřuje už 20 let výrobu značek jediné firmě, brněnské společnosti Hicon. Podle firmy Bazos ministerstvo značky kupuje zbytečně draho. V pondělním vydání to píše časopis Týden.

Firma Bamaz žaluje kvůli poznávacím značkám Ministerstvo dopravy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Doprava - ilustrační foto

Bamaz podala trestní oznámení za možný "trestný čin porušení povinnosti při správě cizího majetku" a přečin "sjednání výhody při zadání veřejné soutěže.     "Ministerstvo stále nakupuje značky od jediného výrobce za dvojnásobnou cenu, než kterou bychom mu nabídli my. Naše nabídky, stejně jako nabídky jiných firem, ale úřad prostě neakceptuje," řekl Týdnu jednatel firmy Bamaz Zbyněk Pařízek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Kamal Farhan byl položen dotaz

Podle vás větrné elektrárny zavání dalším solárním tunelem - možná

Jak je ale možné, že je to možné? Proč legislativa nefunguje tak, aby k tunelům nedocházelo? Stejně tak je to s korupcí. Ničemu nejde zabránit asi zcela, ale přeci něco dělat můžete. Nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Udivení občané si posílají, co vyrobil Český rozhlas

9:10 Udivení občané si posílají, co vyrobil Český rozhlas

Veřejnoprávní Radio Wave oživilo pojem z minulé dekády – tzv. „kulturní apropriaci“. Pořad, v němž m…