Firmy v kauze Rath dostaly od kraje zakázky za skoro 700 milionů

26.05.2012 7:13

V kauze obviněného exhejtmana Davida Ratha nejde jenom o zmanipulovanou opravdu buštěhradského zámku, ale o další tři zakázky, kde se ovlivňovalo. Dohromady se v úplatcích mělo rozdělit 33 milionů korun. Celkem firmy, které v případu figurují, získaly od kraje zakázky za téměř 700 milionů.

Firmy v kauze Rath dostaly od kraje zakázky za skoro 700 milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

U Davida Ratha si je policie zatím jistá částkou sedm milionů korun, které v Rudné přebral v krabici od vína. Další peníze si rozdělili komplici Petr Kott a Kateřina Pancová. Policie má za to, že právě tito dva ovlivnili dohromady čtyři veřejné zakázky.

Dodávky vybavení do nemocnic v Příbrami a Kladně, tam na úplatcích inkasovali devět milionů, dále opravu hostovického gymnázia a zámku v Buštěhradu.

V posledně jmenovaném byla částka celkem 14 milionů korun, kterou si spolu s exhejtmanem Davidem Rathem minulé pondělí rozdělili. Na dalších deset milionů ještě čekali.

Podle informací MF Dnes Pancová i Kott peníze přebírali od zástupců dodavatelských firem Ivany Salačové a Martina Jireše. Oba jsou mezi obviněnými.

Policie našla 56 milionů korun

Zatím policie u všech obviněných našla dohromady 56 milionů korun. Z toho Rath podle informací figuruje pouze v buštěhradském zámku. Vyšetřování ale není u konce, takže je možné, že se obvinění může dále rozšířit.

Podle MF Dnes firmy, které v celé korupční kauze figurují, od Středočeského kraje během roku a půl získaly zakázky za 674 273 503 korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik, fik a očkovací spot do televize byl hotový. Třicet vteřin básní od Wolkera stálo přes milion

19:43 Fik, fik a očkovací spot do televize byl hotový. Třicet vteřin básní od Wolkera stálo přes milion

Naše redakce byla upozorněna na smlouvu mezi Úřadem vlády a reklamní agenturou Procoma. Společnost s…