Fischer v ČT obsáhle pomlouval Zemana, jak nezvládá úřad. V tom zakročil Kobza: Mluvil jsem s ním, je jasné mysli!

Spustit čtení článku
Tato funkce je povolena jen předplatitelům typu Lepší čtení a vyšší.
06.06.2021 14:58 | Zprávy

Jsme nepřáteli Ruska? Na tuto otázku hledali u Václava Moravce odpověď exministr zahraničí z ČSSD Tomáš Petříček, senátor Pavel Fischer a poslanec Jiří Kobza (SPD). Ten to rázně odmítl. Zdůrazňoval také, že kauza Vrbětice je stále otevřená. „Omezovat to na jednu verzi považuji za nesprávné,“ pravil Kobza. Fischer kontroval, že teď je načase, aby se Rusko Česku za kauzu Vrbětice omluvilo a zaplatilo odškodnění. Pak udeřil na prezidenta Zemana. Ten prý vystupuje jako ruský „ideový diverzant“.

Fischer v ČT obsáhle pomlouval Zemana, jak nezvládá úřad. V tom zakročil Kobza: Mluvil jsem s ním, je jasné mysli!
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Senátor Pavel Fischer.

Moravec debatu odstartoval odkazem na slova slavného britského deníku The Times.

„Česká zahraniční politika je podle britského listu The Times schizofrenická a lví podíl na tom má prezident republiky Miloš Zeman, jenž zasévá pochybnosti mezi západní spojence. Britský list popsal Českou republiku jako malý, ale vzpurně nevyzpytatelný stát, který se v posledních letech stal geopolitickým bojištěm mezi Washingtonem, Moskvou a Pekingem,“ uvedl moderátor. 

Poté se pustil do Jakuba Kulhánka, že ho do Otázek zval k tématu vztahu s Ruskem mnohokrát, ale ministr nikdy nepřišel. Proto tam tentokrát Moravec nechal po Kulhánkovi prázdnou židli.

Petříček zdůraznil, že česko-ruské vztahy jsou zmraženy už dlouho, takže je načase prosazovat české zájmy vůči Rusku v rámci EU. „Především se pokusit české zájmy uchránit prostřednictvím Evropské unie,“ vysvětlil Petříček.

Senátor Pavel Fischer zdůraznil, že v česko-ruských vztazích je to na ruské straně. „Na ruské straně je řada úkolů. Omluvit se, přiznat odškodnění za kauzu Vrbětice. Podle mě není kam spěchat,“ uvedl senátor.

Kobza konstatoval, že čeští politici vlastně moc nevědí, co se změní, když Rusko zahrnulo Českou republiku do seznamu zemí, které se nechovají přátelsky. „Dovolil bych si nesouhlasit s ministrem Petříčkem, že bychom to měli řešit přes EU. To je bilaterální záležitost,“ uvedl Kobza.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že by se hnuly ledy? Bývalý Obamův muž uznal, že vláda USA končí. Starý pořádek také

9:52 Že by se hnuly ledy? Bývalý Obamův muž uznal, že vláda USA končí. Starý pořádek také

Prakticky v každém projevu Vladimira Putina i Si Ťin-pchinga se objevuje přání vytvořit tzv. multipo…