Foldyna: Část ČSSD poblahopřála Halíkovi? Tak od toho se distancuji

17.03.2014 9:22

Dlouholetý člen České strany sociálně demokratické, poslanec Jaroslav Foldyna se veřejně distancoval od Křesťansko-sociální platformy ČSSD a vyzval i ostatní sociální demokraty, aby tak učinili také.

Foldyna: Část ČSSD poblahopřála Halíkovi? Tak od toho se distancuji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jaroslav Foldyna
reklama

Anketa

Kdybyste bydleli na Krymu, jak byste hlasovali v referendu?

hlasovalo: 9473 lidí

„Jako dlouholetý člen ČSSD se veřejně distancuji od Křesťansko-sociální platformy ČSSD, která zaslala blahopřání prof. Tomáši Halíkovi k získání Templetonovy ceny,“ uvedl Foldyna. Halíka označil za „bezesporu velice chytrého a vzdělaného kněze“. Poslanci ale vadí jeho „diametrálně odlišný světonázor". „Jeho pravdoláskovství, které vidí dějinné události v naprosto jiném světle než my sociální demokraté, mě nutí se od aktu ocenění jakousi platformou ČSSD distancovat,“ napsal Foldyna.

Zároveň na sociální síti Facebook vyzval i další sociální demokraty, aby se i oni od křesťanské platformy ČSSD distancovali.

Křesťansko-sociální platforma ČSSD je platforma a iniciativa v rámci České strany sociálně demokratické, sdružující všechny křesťanskosociálně a nábožensky orientované příznivce levice, členy i nečleny ČSSD. Vznikla z potřeby navázat dialog křesťansky smýšlejících lidí s politickou levicí. Představitelé vycházejí z toho, že křesťanství má ideově blíže k levici, přestože mnoho křesťanů v politické oblasti nejen u nás tíhlo k pravicovým křesťanskodemokratickým stranám.

Platforma se hlásí k myšlenkám křesťanského socialismu. Její členové jsou katolického i evangelického vyznání nebo i ateisté uznávající křesťanské hodnoty. K platfomě se mimo jiné hlásí i předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Celý text Jaroslava Foldyny najdete zde.

Prohlášení Křesťansko-sociální platformy najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Hamáčkovo krvavé peklo..." Volnému otrnulo. Po zásahu policie. A těm druhým taky

18:21 ,,Hamáčkovo krvavé peklo..." Volnému otrnulo. Po zásahu policie. A těm druhým taky

Neděle je ve znamení demonstrací proti opatřením současné vlády. A Babiš s Hamáčkem z toho nebudou n…