Foldyna: Schwarzenberg je výsměch občanům

04.12.2013 13:01

V posledních dnech se objevují zákulisní náznaky i novinářské spekulace o možné hlavě sněmovního zahraničního výboru – bývalém ministrovi Karlu Schwarzenbergovi, předsedovi TOP 09. Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna to rozhodně nepovažuje za šťastný nápad.

Foldyna: Schwarzenberg je výsměch občanům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jaroslav Foldyna
reklama

„Považuji to za výsměch občanům," uvedl ve svém komentáři na sociální síti. Zprávu o tom přinesl zpravodajský internetový deník Prvnízprávy.cz. Poslanec Foldyna se domnívá, že Parlament není žvanírna, ale vrcholný orgán vůle lidu, z níž podle Ústavy republiky pochází veškerá moc. Zákonodárná moc je lidem pověřena, aby jej zastupovala. Proto by reprezentanti vůle lidu, dostavší se do svých funkcí ve volbách, měli názor občanů znát a uznávat.

„Ovšem Karel Schwarzenberg jako vicepremiér a ministr zahraničí Topolánkovy vlády, na jehož návrh tato vláda 21. května 2008 uznala KOSOVO, se na nějakou vůli lidu a Parlament vykašlal!“ píše rozhněvaný Foldyna.

„Nebudu se tady rozepisovat o tom, že je tento den uznání kvazistátu KOSOVA českou vládou pro nás dnem hanby! Uznání vládou, která by měla být pokračovatelem Masarykovy Československé republiky, kterému bylo na základě 'mezinárodní' Mnichovské dohody v roce 1938 uloupeno 15 % pohraničního území. Toto je skvrnou na novodobé historii našeho státu,“ dodal dále.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

18:18 Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

Publicista, stomatolog a někdejší poslanec Miroslav Macek se opět se svými příznivci podělil o glosy…