Foldyna odpovídal čtenářům: Strana potřebuje ve vedení razantnější levici

18.02.2013 11:29 | Zprávy

Rázný poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna odpovídal čtenářům na ParlamentníListy.cz na dotazy, týkající se změn ve vedení ČSSD po březnovém sjezdu. Podle Foldyny by se měla více prosadit radikálnější levicová platforma, která by dokázala lépe hájit levicový program. Foldyna přímo hovořil o "ficovském charakteru" strany.

Foldyna odpovídal čtenářům: Strana potřebuje ve vedení razantnější levici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

Jeden z čtenářů na ParlamentníListy.cz položil poslanci ČSSD Jaroslavu Foldynovi dotaz na případné dusno ve straně. Podle něj by se strana měla takových vnitřních sporů vyvarovat. „Podle mě byste mohli vystupovat více jednotně a hlavně někteří by se mohli ušetřit ukvapeným výrokům, které straně škodí.

Jina čtenářka Foldynu naopak ocenila, že nepodporuje na místopředsedu strany Jiřího Dienstbiera. „Kéž by z ní zmizel úplně,“ vyjádřila přání. Oba čtenáři se Foldyny ptali, koho by rád viděl ve vedení strany.

„Preferuji politiky, kteří jsou srozumitelní pro naše voliče,“ uvedl v odpovědi Foldyna. Je prý třeba se smířit s tím, že ČSSD dnes nemá politika kalibru slovenského premiéra Róberta Fica, musí mít alespoň podobný program.

Foldyna se v obou odpovědích zmínil o straně „ficovského charakteru“. Ta by měla mít jednoznačný program, propagující věci jako zdanění dividend, striktní oddělení veřejné zdravotní péče od privátní, daňová progrese, nebo zrušení soukromých exekutorů.  

„Ze sjezdu bych si přál, aby vzešel předseda s co nejsilnějším mandátem a byli výrazně obměněni místopředsedové tak, aby ČSSD měla zastoupení, které reprezentuje více razantní levicovou alternativu,“ vyjádřil své představy o personálním uspořádání ČSSD.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

13:00 Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

Moderátor Tony Hlavík z Novinky.cz a vládní koordinátor strategické komunikace Otakar Foltýn se v po…