Foldyna odpovídal čtenářům: Strana potřebuje ve vedení razantnější levici

18.02.2013 11:29

Rázný poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna odpovídal čtenářům na ParlamentníListy.cz na dotazy, týkající se změn ve vedení ČSSD po březnovém sjezdu. Podle Foldyny by se měla více prosadit radikálnější levicová platforma, která by dokázala lépe hájit levicový program. Foldyna přímo hovořil o "ficovském charakteru" strany.

Foldyna odpovídal čtenářům: Strana potřebuje ve vedení razantnější levici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna
reklama

Jeden z čtenářů na ParlamentníListy.cz položil poslanci ČSSD Jaroslavu Foldynovi dotaz na případné dusno ve straně. Podle něj by se strana měla takových vnitřních sporů vyvarovat. „Podle mě byste mohli vystupovat více jednotně a hlavně někteří by se mohli ušetřit ukvapeným výrokům, které straně škodí.

Jina čtenářka Foldynu naopak ocenila, že nepodporuje na místopředsedu strany Jiřího Dienstbiera. „Kéž by z ní zmizel úplně,“ vyjádřila přání. Oba čtenáři se Foldyny ptali, koho by rád viděl ve vedení strany.

„Preferuji politiky, kteří jsou srozumitelní pro naše voliče,“ uvedl v odpovědi Foldyna. Je prý třeba se smířit s tím, že ČSSD dnes nemá politika kalibru slovenského premiéra Róberta Fica, musí mít alespoň podobný program.

Foldyna se v obou odpovědích zmínil o straně „ficovského charakteru“. Ta by měla mít jednoznačný program, propagující věci jako zdanění dividend, striktní oddělení veřejné zdravotní péče od privátní, daňová progrese, nebo zrušení soukromých exekutorů.  

„Ze sjezdu bych si přál, aby vzešel předseda s co nejsilnějším mandátem a byli výrazně obměněni místopředsedové tak, aby ČSSD měla zastoupení, které reprezentuje více razantní levicovou alternativu,“ vyjádřil své představy o personálním uspořádání ČSSD.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

17:46 „Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slov…