Foldyna oficiálně navrhl přejmenovat sněmovnu na Kliniku. Důvodem byla šaškárna Pirátů s duhovou vlajkou

13.09.2019 11:48

Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) dnes ve Sněmovně vznesl neobvyklý návrh na projednání. Šlo o reakci na včerejší pirátskou podporu manželství pro všechny. A sice, aby se Sněmovna přejmenovala na Autonomní centrum Klinika II. Podívejte se sami, co přesně ho k tomu vedlo.

Foldyna oficiálně navrhl přejmenovat sněmovnu na Kliniku. Důvodem byla šaškárna Pirátů s duhovou vlajkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Projednávání víceletého finančního rámce EU. Debata se také stočila na hlasování českých europoslanců pro uvalení sankcí na Maďarsko

Sociálnědemokratický poslanec Foldyna se dnes na plénu Poslanecké sněmovny rozhodl nezvyklým způsobem zareagovat na čtvrteční akci, kdy několik stovek lidí v Praze demonstrovalo za uzákonění novely občanského zákoníku, která by umožnila gayům a lesbám uzavírat manželství. Na demonstraci totiž dorazili i někteří zástupci Pirátské strany, a co tam dělali, Foldynu vyděsilo.

„Chtěl bych, abychom na to úterý, před tím bodem, než schválíme to pěstování marihuany, tak po včerejšku, když jsem viděl, jak ze Sněmovny visí jakýsi duhový hadr, tak bych navrhoval, abychom zařadili bod: Přejmenování české Sněmovny na Autonomní centrum Klinika II, aby bylo občanům jasné, co se tady odehrává. Děkuji vám za pochopení,“ uvedl ve Sněmovně.

Foldyna navíc celé včerejší dění neváhal zdokumentovat a připojil rovnou i komentář. Video pak jako důkaz zveřejnil na sociální síti Facebook. „ Parlament, a z něho mávají Piráti svou vlajkou. To jsme tu ještě neměli, to je novinka,“ komentoval Foldyna na kameru situaci, kdy z balkonu Sněmovny byla na Malostranské náměstí vyvěšena duhová vlajka LGBT komunity.

Právě nad touto vlajkou LGBT stál předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek mávající vlajkou Pirátů. „Nová doba. Piráti vyvěšují na Parlament nějaký hadr,“ popisoval nevěřícně záběry dál poslanec ČSSD.

Pak svůj objektiv namířil přímo na demonstraci na náměstí se slovy, že je to vrchol dekadence. K záběrům pak ještě podotkl, že zde máme „novou normalizaci, kdy je vrchol dekadence podporován z Parlamentu“. A komu se to nelíbí, na toho se prý tahá předsudečná nenávist.

V závěru videozáznamu pak Foldyna poznamenává, že národní identitu už zničili, tak nyní přichází na řadu likvidace identity biologické.

Akci na Malostranském náměstí pořádala iniciativa Jsme fér. Protestem chtěla upozornit na to, že návrh novely rok a čtvrt leží ve Sněmovně a poslanci o něm zatím nehlasovali. Zástupci iniciativy vyzvali dolní komoru Parlamentu, aby o něm rozhodla na své schůzi v polovině října.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti dostali vlastní medicínu: Zkusili černou kampaň, šíří se o nich pravda

13:25 Piráti dostali vlastní medicínu: Zkusili černou kampaň, šíří se o nich pravda

Pirátská strana před volbami nemilosrdně tepe svou politickou konkurenci. Trikolora by prý neměla vé…