Forum 2000 bude o potřebě aktualizovat demokracii

30.07.2018 15:33 | Zprávy
autor: mp

Tawakkul Karmánová, první arabská ženská nositelka Nobelovy ceny za mír, bude hostem letošní konference Forum 2000. Přijede také finsko-estonská spisovatelka Sofi Oksanenová nebo zakladatel organizace Lékaři bez hranic Bernard Kouchner. ČTK o tom za pořádající organizaci dnes informoval Karel Procházka.

Forum 2000 bude o potřebě aktualizovat demokracii
Foto: radio.cz
Popisek: Forum 2000, ilustrační foto

Konference Forum 2000 s názvem Democracy: In Need of a Critical Update? se uskuteční 7. až 9. října v Praze.

Přednášky a diskuse se budou zabývat společenskými a ekonomickými výzvami demokracie, rostoucím populismem a nacionalismem nebo zásadními změnami v digitálním prostoru. Pořadatelé uvádějí, že přes úspěchy demokracie vedoucí k historicky unikátní svobodě, stabilitě a prosperitě existují podstatné problémy. „Nezvládnutá migrace, potlačované pocity národní identity, vysoká příjmová nerovnost či nejistota plynoucí z globalizace a rychlých společenských a technologických změn trápí výrazné skupiny obyvatel,“ uvádějí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Prezident

Co si myslíte o přímé volbě prezidenta? Tvrdíte, že je prezident je reprezentativní funkce, chcete mu odebírat pravomoci, ale přitom přímo volený prezident má podle mě velmi silný mandát od občanů. To pro vás nic neznamená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kauza bitcoin: Bratr Benda, ústřední postava. A tajemství mobilů, které Stanjura nevrátil

13:12 Kauza bitcoin: Bratr Benda, ústřední postava. A tajemství mobilů, které Stanjura nevrátil

Spoelčná tisková konference ministryně financí a ministra spravedlnosti představila novinky ve vyšet…