Fotbal na Slavii? Poslední kapka! Dvořák z ČT musí být odvolán. Je tu petice a rychle roste

20. 2. 2021 18:46

Ředitel České televize Petr Dvořák má problém. Je tu petice proti němu. Vysoký počet podpisů za 24 hodin! Jeho prohřešků a přešlapů je podle autora petice Františka Kubáska a dalších podepsaných už prostě moc. Účast na „tribuně papalášů“ fotbalové Slavie byla prý poslední kapka. „Krajně nemorální.“ Vyčítá se mu i špatné hospodaření a galerie manželky.

Fotbal na Slavii? Poslední kapka! Dvořák z ČT musí být odvolán. Je tu petice a rychle roste
Foto: AZy
Popisek: Ředitel ČT Petr Dvořák na Slávii
reklama

„Žádáme tímto Radu České televize, aby zahájila proces odvolání ředitele České televize Petra Dvořáka z jeho funkce. Tato online petice je sice reakcí na jeho ‚papalášskou‘ účast na fotbalovém utkání Slavia Praha – Leicester z 18. 2. 2021, nejedná se však zdaleka o jediný prohřešek ředitele ČT,“ píše se na začátku petice.

Další šmouhou na štítu ředitele Dvořáka je podle autora a signatářů petice také fakt, že v České televizi, jako instituci veřejné služby, je roky tolerována propagace jisté Leica Gallery, instituce přímo propojené s Dvořákovou manželkou. O této Leica Gallery, podle petice, ČT již odvysílala minimálně desítky pozitivně laděných reportáží, rozhovorů a spotů.

Dvořák by ale, dle petice, měl z vedení ČT zmizet i z dalších důvodů. Jedním z nich je údajné tristní hospodaření s finančními prostředky televize. „ČT byla roky před vedením pana Dvořáka v plusovém rozpočtu, jehož přebytky jeho předchůdce shromažďoval několik let na takzvaný Fond koncesionářských poplatků. Za roky působení předchůdce pana Dvořáka tam byly naspořeny zhruba 3,8 miliardy Kč. Na ztrátové hospodaření, které bylo ředitelem Dvořákem kryto z tohoto fondu, upozorňovala média již v roce 2017, přesto dostával každý rok plné bonusy, což bylo přerušeno až v roce 2020 při hlasování s novými členy Rady ČT snížením tohoto bonusu,“ píše se v petici.

Účast na fotbalovém zápase Slávie – Leicester v době vládních restrikcí, kdy se běžný občan jen tak do společnosti nepodívá, se Dvořák snažil vysvětlit tím, že na tribuně plnil jakési služební povinnosti. Dle autora petice Kubáska a dalších podepsaných šlo ale o poslední kapku, která potvrdila „zlé domněnky“ o osobě Petra Dvořáka.

Anketa

Jste pro otevření obchodů?

66%
34%
hlasovalo: 8973 lidí

„Účast tří stovek lidí byla sice v rámci pilotního projektu UEFA skutečně povolená, účastníci splnili vstupní PCR test s negativním výsledkem, považuji však za krajně nemorální, aby ředitel televize, která ze své veřejnoprávní pozice zastává v sekci zpravodajství spíše pro-vládní přístup, poté seděl na fotbalovém utkání a pak to vysvětlil jako součást své práce. Zpravodajství ČT například dostatečně neupozorňovalo na pochybné zakázky dcery Romana Prymuly, exministra zdravotnictví a do 18. 2. 2021 poradce premiéra ČR Andreje Babiše, stejně tak zpravodajství ČT nereagovalo na návrat Andreje Babiše z rizikové země a po kontaktu s nakaženou osobou, aniž by Andrej Babiš absolvoval pro jiné, i očkované, povinnou karanténu,“ upozorňuje dále petice.

A dodává: „Z pozice ředitele ČT je pan Dvořák reprezentantem ČT a má minimálně jednat v souladu s tím, co hlásá zpravodajství televizní instituce veřejné služby, kterou sám vede.“ Petice získala za 24 hodin od uveřejnění 546 podpisů a dlouho vedla žebříček nejvíce populárních peticí na webu petice.com.

Na celou petici za odvolání Petra Dvořáka z funkce generálního ředitele ČT je možné se podívat ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

22:11 Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

Sobotní večer je vysílání ČT 24 kompetně věnováno kauze ruského podílu na výbuchu muničáku ve Vrběti…