Fotbalový boss Mach se mstí ODS: Píše knihu o jejím financování

29.08.2011 21:09

K Hrabalovu slavnému dílu Obsluhoval jsem anglického krále brzy přibude důstojný konkurent. Jmenuje se Financoval jsem ODS a autorem není nikdo jiný než někdejší majitel fotbalové Sparty Petr Mach. Fotbalový bafuňář se přitom nijak netají svým záměrem to občanským demokratům pořádně vytmavit.

Fotbalový boss Mach se mstí ODS: Píše knihu o jejím financování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto
V knize, která vyjde před Vánocemi ve zhruba desetitisícovém nákladu, chce Mach poodhalit zákulisní způsoby financování strany. "Bude se to týkat převážně financování ODS a mého vztahu k politice, tak jak mě provázela celou kariéru," odtajnil Mach téma knihy pro server Týden.cz. Kniha by měla obsahovat i jeho korespondenci se špičkami tehdejší ODS.

Dobře motivovaná pomsta

Mach v předminulé dekádě několikrát přispěl do stranické kasy ODS. Část z těchto peněz mu přitom občanští demokraté nikdy nevrátili zpátky s tím, že tyto pohledávky jsou promlčené či nepodložené. Konkrétně se jedná třeba o 350 tisíc, které ODS půjčil v roce 1994 nebo o několikamilionovou půjčku z roku 1999. "Právní kroky už mám připravené, ještě ale přesně nevím, kdy je učiním," varoval občanské demokraty Mach.

Kromě nesplacených pohledávek motivuje Macha k pomstě i jeho pobyt ve vězení z roku 1998, ze kterého viní ODS. Fotbalový boss byl tenkrát oficiálně odsouzen za nezaplacení cla za dovezené BMW.

O tom, co všechno Mach ve své prvotině odhalí, se ještě musíme nechat překvapit. Jedno je však jasné - funkcionáře ODS takový dárek pod stromečkem asi nepotěší.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: qot

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…