Francie požádala Českou republiku o prověřování informací o teroristech

14.11.2015 17:52 | Zprávy
autor: jzd, čtk

Česká policie prověřuje na žádost francouzských orgánů informace spojené s teroristy. ČTK to řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). V České televizi uvedl, že šlo o jména jednotlivých lidí či značky aut, které ale v Česku zatím nebyly zachyceny. V pátek večer při teroristických útocích v Paříži zemřelo asi 128 lidí, dvě stovky byly zraněny. Podle Chovance zatím nejsou informace o nebezpečí v Česku.

Francie požádala Českou republiku o prověřování informací o teroristech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Statutární místopředseda ČSSD Milan Chovanec

"Prověřujeme několik informací, které z Francie přicházejí, na základě mezinárodní spolupráce," řekl ministr ČTK. Žádost francouzských úřadů byla podle něj zaměřena obecně na celou Evropu. "Není to čistě k České republice," uvedl.

Informacemi z Francie se v Česku zabývá Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), který spravuje Národní kontaktní bod pro terorismus. Mluvčí útvaru Pavel Hanták prověřování údajů komentovat nechtěl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozpočet prezidenta

K čemu by bylo pro občany a ČR dobré, kdybyste rozpočet prezidenta snížili na 0? A není pokrytecké za to, že to chtěla udělat Fialova vláda jí kritizovat a pak to sám navrhovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Co je to za svinstva!“ V ČT se rodí odpor. Okamžitě propukla rvačka

11:35 „Co je to za svinstva!“ V ČT se rodí odpor. Okamžitě propukla rvačka

Dlouholetý reportér a moderátor České televize Richard Samko se pustil do křížku s další výraznou tv…