Francouzská televizní rada: Zveřejňování informací o migrantech podněcuje nenávist

02.06.2021 19:30 | Zprávy
autor: jav

Ve francouzských médiích je i zveřejnění faktů důvodem pro pokutu, pokud „podněcují nenávist“ a „vyjadřují stereotypy“. Nejnovější kauza, kdy byla televize potrestána za slova svého komentátora o zločincích vydávajících se za nezletilé imigranty, nastoluje zcela nový přístup francouzských správních orgánů. Právě v době, kdy se vede ostrá debata o návrzích prezidenta Macrona na boj s terorismem.

Francouzská televizní rada: Zveřejňování informací o migrantech podněcuje nenávist
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V Paříži se konala násilná demonstrace

Ve francouzském parlamentu se právě bouřlivě a dramaticky projednává návrh zákona, který má usnadnit sledování „teroristických skupin“. Někteří poslanci prezidenta Macrona obviňují z islamofobie.

Z druhé strany zaznívá kritika, že „zákon je sepsán tak, aby nikoho nenaštval, nikomu nevyhrožoval, neoznačil nepřítele a ani nenaznačil, že islám představuje problém, protože islám je nejen náboženství, ale i politický a soudní systém“.

Autorem těchto slov je Eric Zemmour, asi poslední veřejně známý francouzský komentátor, který neváhá říct, co si myslí. Jeho příběh je současně pochopitelným vysvětlením, proč je ve svých postojích tak osamocen.

Eric Zemmour se již několik let minimálně jednou ročně dostává na jednání soudů, televizní rady anebo jiných orgánů a odchází od nich s pokutami v řádu tisícovek eur. Poslední pokuta už byla deset tisíc eur, neboť Zemmour již získal pověst recidivisty, který přestupky proti liberální společenské harmonii páchá opakovaně.

Novinář má štěstí, že jej televize Cnews stále drží na obrazovce, i když za to sama dostává od televizní rady pokuty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…