Franz odmítá komunistickou vládu i vyznamenání pro Mašíny

20. 11. 2012 21:19

Kandidát na prezidenta Vladimír Franz vysvětloval v ČT svou minulost spojenou s extremisty. Také odpověděl na několik stručných otázek – komunistickou vládu by nepodpořil, neudělil by ale ani vyznamenání bratrům Mašínům.

Franz odmítá komunistickou vládu i vyznamenání pro Mašíny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Vladimír Franz

Na vyznamenání pro bratry Mašíny říká Vladimír Franz jasné ne, stejně tak vládě s KSČM. „Já na červenou nejezdím,“ řekl v Událostech. Podobně odmítá i trest smrti. „Jedná se o absolutní nástroj, ale v rukách lidských,“ vysvětloval své názory.

Franzovi jako kandidátovi na prezidenta je někdy vyčítána jeho minulost spojená s pravicovými extremisty. „Byl jsem nezúčastněný pozorovatel,“ objasňoval v pořadu. Vždy se mu prý násilí a extremismus ošklivily. Proto se rozhodl tyto skupiny pozorovat a motivovat je, aby jejich energie byla ku prospěchu společnosti.

Svědomí má prý čisté. Článek o Romech z časopisu Vlasta, který na něj vytáhl moderátor Jakub Železný, odmítl. „Tyhle články jsou neautorizované,“ uvedl. „Tolerance a svoboda je předpokladem demokracie,“ dodal k tomu, že i on je někdy posuzován kvůli vzhledu, a ne svým názorům či skutkům.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

5:10 Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

Třicet milionů korun. Takovou dostala v roce 2001 česká Transparency International (TI ČR) půjčku od…