Fuj, pane Palato! Nastavil nové dno české žurnalistiky, napsal politik ODS. Komentátor se začal hádat a dostal naloženo ještě více

19. 1. 2019 6:47

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se opravdu hodně rozzlobil na novináře Luboše Palatu. Žurnalista prý svůj obor dovedl do ještě větších hlubin, než se snad dalo čekat, a nastolil nové dno novinařiny. Palata si však Zahradilova slova nenechal líbit a začal se bránit.

Fuj, pane Palato! Nastavil nové dno české žurnalistiky, napsal politik ODS. Komentátor se začal hádat a dostal naloženo ještě více
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil
reklama

U našich severních sousedů došlo před několika dny k hrůznému činu. Jeden z občanů popadl nůž a vyrazil s ním na charitativní akci, kde zavraždil primátora Gdaňsku Pawla Adamowicze. Adamowicz se netajil tím, jak se Polsko za vlády konzervativní strany Právo a spravedlnost mění. Tamní novináři spekulovali i o tom, že Stefan W., který primátora podle všeho zavraždil, mohl jednat i z politických pohnutek.

Krajní pravice na sociální síti na Adamowicze útočila a vystavila mu internetový úmrtní list ještě v době, kdy populární primátor, jenž vyhrál několikery volby, chodil mezi živými.

Europoslanec Jan Zahradil se však zlobí na novináře Luboše Palatu za to, že údajně naznačil, že za vraždou může stát politika vládní strany Právo a spravedlnost, respektive její lídr Jarosław Kaczyński.

„Další dno v žurnalistice pokořeno. Píše Luboš Palata o zavražděném gdaňském primátorovi, že byl ‚oběť nenávisti rozpoutané malými šílenými lidmi, kteří jsou dnes v Polsku u moci‘. Čti: vrahem Pawla Adamowicze je sice recidivista a lupič, psychiatricky léčený, ale může za to ve skutečnosti Kaczynski. Fuj, pane Palato. Fuj,“ rozpálil se takřka doběla Zahradil na sociální síti Facebook.

Svým příspěvkem vyvolal živou diskusi, ve které se objevily desítky příspěvků a kde se o slovo přihlásil jak zmíněný Luboš Palata, tak znovu i sám Zahradil, který naznačil, že dno žurnalistiky může představovat např. také časopis Respekt.

Když se Luboš Palata rozhodl vstoupit do diskuse, na prvním místě připomněl, že Zahradil stojí v čele eurokritických stran, přesněji řečeno formace Evropských konzervativců a reformistů (ECR), kde najdeme i poslance polské vládní strany Právo a spravedlnost. Zahradil se podle Palaty začíná chovat jako tito polští politici, čímž vrhá hanbu na ODS.  

Zahradil kontroval, že v kruzích Luboše Palaty bývá zpravidla považován za agenta ruského prezidenta Vladimira Putina, nikoli za polského agenta.

Ale novinář si trval na svém. Zahradil prý moc dobře ví, co dělá polská vládní strana Právo a spravedlnost, a tímto svým vystupováním ji bohužel hájí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…