Fuj, řvali poslanci na Volného s Bojkem bez roušek. Vondráček je nechal vyvést

09.02.2021 17:10 | Zprávy
autor: nab

Nezařazení poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko opět dorazili na jednání Poslanecké sněmovny bez roušky a respirátoru. Nenasadili je ani poté, co je k tomu vyzval předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), ten proto přerušil jednání a nechal oba pány vyvést ochrankou z jednacího sálu. Volný zaznamenal dění s komentářem přímo z místa v živém vysílání na svém facebooku. Část poslanců na ně při odchodu ze sálu pokřikovala „fuj“.

Fuj, řvali poslanci na Volného s Bojkem bez roušek. Vondráček je nechal vyvést
Foto: screen: ČT24
Popisek: Rvačka v Poslanecké sněmovně.

I přesto, že je v prostorách Poslanecké sněmovny nošení roušky povinné, odmítal Volný spolu s Bojkem nosit roušky z občanských a politických důvodů.

Poslanec Volný celou situaci zaznamenal na svůj mobilní telefon přímo ze Sněmovny. „Právě nás chtějí vyvádět z Poslanecké sněmovny,“ oznámil s přísedícím kolegou Bojkem na kameru během přerušení schůze Poslanecké sněmovny za účelem jejich vykázání z prostoru.

„My nemusíme mít roušky, jsme ústavní činitelé,“ reagoval Volný na poznámky odcházejících poslanců, zda jim to stálo za to, na přestávku. A komentoval to slovy: „Ovce odcházejí z Poslanecké sněmovny.“ „Raději si to sbalím, kdyby nás fakt vyvlekli,“ byl poslanec Bojko v pohotovosti.

Volný pak shrnul, co se děje: „Došlo k tomu, že předseda Sněmovny porušuje vládní nařízení, porušuje naši indemnitu,“ zmínil beztrestnost poslanců. „Znemožňuje práci volených zástupců lidu. Snaží se nás vyvést v rámci vakcinačního apartheidu ze Sněmovny,“ oznámil na kameru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…