Fuj, řvali poslanci na Volného s Bojkem bez roušek. Vondráček je nechal vyvést

09.02.2021 17:10 | Zprávy
autor: nab

Nezařazení poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko opět dorazili na jednání Poslanecké sněmovny bez roušky a respirátoru. Nenasadili je ani poté, co je k tomu vyzval předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), ten proto přerušil jednání a nechal oba pány vyvést ochrankou z jednacího sálu. Volný zaznamenal dění s komentářem přímo z místa v živém vysílání na svém facebooku. Část poslanců na ně při odchodu ze sálu pokřikovala „fuj“.

Fuj, řvali poslanci na Volného s Bojkem bez roušek. Vondráček je nechal vyvést
Foto: screen: ČT24
Popisek: Rvačka v Poslanecké sněmovně.

I přesto, že je v prostorách Poslanecké sněmovny nošení roušky povinné, odmítal Volný spolu s Bojkem nosit roušky z občanských a politických důvodů.

Poslanec Volný celou situaci zaznamenal na svůj mobilní telefon přímo ze Sněmovny. „Právě nás chtějí vyvádět z Poslanecké sněmovny,“ oznámil s přísedícím kolegou Bojkem na kameru během přerušení schůze Poslanecké sněmovny za účelem jejich vykázání z prostoru.

„My nemusíme mít roušky, jsme ústavní činitelé,“ reagoval Volný na poznámky odcházejících poslanců, zda jim to stálo za to, na přestávku. A komentoval to slovy: „Ovce odcházejí z Poslanecké sněmovny.“ „Raději si to sbalím, kdyby nás fakt vyvlekli,“ byl poslanec Bojko v pohotovosti.

Volný pak shrnul, co se děje: „Došlo k tomu, že předseda Sněmovny porušuje vládní nařízení, porušuje naši indemnitu,“ zmínil beztrestnost poslanců. „Znemožňuje práci volených zástupců lidu. Snaží se nás vyvést v rámci vakcinačního apartheidu ze Sněmovny,“ oznámil na kameru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…