Fujtajbl, odplivl si Mirek Topolánek. StB, koncentráky, agent Babiš a nová komunistická loupež

25.04.2019 19:20

Sněmovna přehlasovala veto Senátu a rozhodla o tom, že náhrady majetku vráceného církvím se mají zdanit. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek kvůli tomu pořádně vypěnil. Krok poslanců ANO, SPD, KSČM a ČSSD označil za „novelu komunistické loupeže“. Expremiér Mirek Topolánek byl ještě tvrdší. Na jedné konkrétní akci připomněl, jaká zvěrstva tu komunisté v minulosti páchali.

Fujtajbl, odplivl si Mirek Topolánek. StB,  koncentráky, agent Babiš a nová komunistická loupež
Foto: Vít Hassan
Popisek: Mirek Topolánek
reklama

„Komunisté před sedmdesáti lety okradli církve. Proběhla bezprecedentní loupež, krádež, mučení, bezpráví, popravy. A dnes, po sedmdesáti letech, projednáváme novelu toho, a teď se je pokoušejí okrást podruhé... Tuto novelu si dovoluji označit za novelu komunistické loupeže. Před sedmdesáti lety o tom rozhodli naši předci. Ale každý z nás, kdo zvedne ruku pro novelu tohoto zločinu, se k němu hlásí,“ pravil Kalousek u řečnického pultíku.

Topolánek se na Twitteru přidal a připomněl, co to byla „Akce K“. Před 69 devíti lety vtrhla komunistická Státní bezpečnost do klášterů a kostelů, zabavovala tu majetek, jehož finanční část dnešní komunisté chtějí zdanit, a kněze hnala do pracovních táborů, kde je nechala dřít v pracovních táborech i v uranových dolech, kde často umírali.

Mirek Topolánek

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta v roce 2018
  • mimo zastupitelskou funkci

„Deset dní nás dělí od výročí Akce K, kdy v noci StB a milicionáři násilím obsadili kláštery a řeholní bratry nahnali do koncentráků. Ano, ta StB, jejímž agentem byl premiér Babiš, který aktivně posvětil dnešní opakovanou loupež. Fuj tajbl, pěkně se nám historie cyklí,“ nebral si servítky někdejší předseda vlády Topolánek.

A to nebylo všechno. Zmínil i „šmejdy“, kteří dnes okrádají církve, ale za pár týdnů poběží na Velehrad a budou se označovat za stoupence křesťanských hodnot.

„Na nápravě křivd vůči církvím makalo několik vlád, mraky odborníků, církevních i laických, 2 primasové. Osobně mi na tom záleželo a PN to dotáhl do zdárného konce. Vzpomeňte si, až se zase ti šmejdi, pohrnou na Velehrad nebo do Boleslavi. Nebo se budou provolávat přáteli Izraele,“ upozornil Topolánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…