Fuksa: Byl jsem nejbojovnějším ministrem zemědělství v historii

11.10.2011 14:55

I když Ivana Fuksu odvolal Petr Nečas z pozice ministra zemědělství, premiéra by prý neměnil. Také ale odmítá, že by byl tichým ministrem. Podle svých slov byl nejbojovnějším v sektoru zemědělství v historii.

Fuksa: Byl jsem nejbojovnějším ministrem zemědělství v historii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Fuksa
reklama
"Zatímco pan premiér si myslí, že jsem mlčel, byl jsem nejhlasitějším a nejbojovnějším ministrem zemědělství v historii, protože jsem byl první ministrem, který se stal dokonce lídrem koalic proti evropskému komisaři, evropskému ministru zemědělství," hájí se Ivan Fuksa v rozhovoru pro MF Dnes.

Petr Nečas ho totiž odvolal z funkce údajně proto, že se jednáními vlády „promlčel". Fuksa se ale hájí svým působením v EU. Ve své koalici proti evropskému ministru zemědělství byl lídrem Itálie, Slovenska, Maďarska, Rumunska a Německa.

Související: Odvolaný Fuksa: Premiér potírá svobodnou diskusi

"V té diskusi se k nám postupně přidávali další. Výsledek je ten, že místo aby se nám snížily dotace do zemědělství o 45 %, jak chtěl evropský komisař, leží na stole návrh, který nám celkový balík peněz do českého zemědělství sníží o pouhých 0,25 %," hájí se Fuksa.

Ačkoliv jeho odvolání přišlo prý nečekaně, považuje Nečase za dobrého premiéra. "Říkám to z osobní zkušenosti. Dobrý premiér je proto, že už ve Sněmovně máme odhlasované transformační zákony. Bylo by vražedné ho měnit. To říkám jako ten, který chce údajně premiéra sestřelit. Nechci. A do třetice: Petr Nečas v tuto chvíli nemá v ODS alternativu," vysvětluje Fuksa.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …