Gayové fandí levici, myslí si Bátora

10.08.2011 7:55

Sexuální orientací je podmíněna ta politická. Myslí si to vysoký úředník na ministerstvu školství a zároveň šéf sdružení D.O.S.T. Ladislav Bátora.

Gayové fandí levici, myslí si Bátora

Bátora se v posledních dnech dostal do povědomí veřejnosti zejména kvůli svému dopisu americkému velvyslanci v Praze Normanu Eisenovi. Eisen se totiž (spolu s dalšími 12 velvyslanci) zastal pochodu homosexuálů Prague Pride a kritizoval Česko, že s ním má problém. Bátora mu vzkázal, že s homosexuály tu přece nikdo problém nemá, že jde o umělou kauzu. Tu odstartoval hradní vicekancléř Petr Hájek.

SLEDUJEME TÉMA HÁJEK A HOMOSEXUÁLOVÉ

Ten exkluzivně pro ParlamentníListy.cz řekl mimo jiné: "Začne-li se politik zaklínat ´xenofobií´, je přece jasné, do jakého tábora patří. Vždyť kdo upírá deviantním spoluobčanům právo veřejně demonstrovat za prosazení hodnotového světa, v němž již řadu let je jediným ´ohroženým druhem´ typicky běloch, heterosexuál a křesťan, v němž občanské ctnosti jako vlastenectví jsou denně vystaveny plivancům na mediálním pranýři? Šokující však je, když se tohoto pokřiveného hodnotového světa zastává a dokonce ho svou autoritou ´zaštiťuje´ údajně pravicový primátor či poslanec."

Více: Praha plná úchylných gayů. S podporou primátora z ODS, zuří Hájek

Bátorovi vadí to samé, co Hájkovi. "Skutečně mě nedráždí pochod homosexuálů, dokonce ani týden homosexuálů. O věc jsem se začal zajímat až ve chvíli, kdy jsem se dozvěděl, že pan primátor bude akci zaštiťovat," řekl Bátora serveru iDNES.cz. "V tu chvíli jsem si řekl, že by bylo dobré pana Svobodu upozornit, že takto si nepředstavujeme chování zástupce konzervativní nebo konzervativně-liberální strany. Pak se k tomu přihlásil americký velvyslanec, tak jsme ho zahrnuli do seznamu adresátů našeho protestu."

Gayové fandí levici

Podle Bátory sexuální orientace souvisí s tou politickou. "Vidím zásadní rozdíl ve světonázoru mezi konzervatismem a liberalismem," vysvětlil. "Jsem přesvědčen a nemusím na to dělat žádné výzkumy, že liberalismus víc oslovuje multikulturalisty nebo homosexualisty."

Samozřejmě prý mohou existovat výjimky, ale obecné ladění podle něj tíhne k této logice. "Nemám to opřené o žádné statistiky, ale předpokládám, že většina homosexuálů tíhne k liberálnímu pojetí světa," podotkl.

Pochodu gayů Prague Pride se Bátora nezúčastní, v sobotu ale do ulic zřejmě vyjde - dostaví se na Pochod pro rodinu, který organizují mladí křesťanští demokraté.

Čtěte:

Bátora napsal Eisenovi. Nesouhlasí s jeho podporou pochodu gayů

Ministr J. Dobeš: Pan Bátora je svědomitý člověk, katolík, národovec a konzervativec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chytla covid. ,,Vždyť je očkovaná!" vyhodili kámošku od doktora. Sprostá slova

10:45 Chytla covid. ,,Vždyť je očkovaná!" vyhodili kámošku od doktora. Sprostá slova

Podle vývojáře Daniela Vávry je postup současné vlády i lékařů špatný. Jak se totiž ukazuje, i očkov…