Gender neexistuje, vypálil Roman Joch a nastoupila na něho mladá feministka. Ta to ale hned sama schytala

02.01.2019 18:33

Publicista Roman Joch se domnívá, že cosi jako gender vlastně neexistuje. Zásadní podle něj je rozlišovat jen mezi pohlavími a ta jsou dvě. A dozvěděl se, že ze sebe dělá hlupáka.

Gender neexistuje, vypálil Roman Joch a nastoupila na něho mladá feministka. Ta to ale hned sama schytala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Joch
reklama

Někdejší politik, poradce politiků a publicista Roman Joch má za to, že tzv. gender vlastně neexistuje. Pod pojmem gender se skrývá osobní identita a společenská role jedince ve vztahu k pohlaví a k maskulinitě a feminitě, ale Joch tuto definici zpochybňuje.

„Gender neexistuje: je-li genderů 47, 65 či N, pak i N + 1, protože se mohu prohlásit za gender nový, jiný od ostatních, a podle gender teorie mi to nikdo nesmí upřít. To může udělat každý, pak genderů, kolik lidí: 7 mld. Gender pak irelevant kategorie a jediná relevanta je pohlaví,“ napsal Joch na sociální síti Twitter.

„Možná by to potřebovalo se v té věci dovzdělat, jinak tu ze sebe děláte hlupáka,“ odpověděl mu okamžitě jeden z diskutérů vystupující pod přezdívkou Černý Pekař.

Pan Tomáš Machula mu obratem odpověděl, že s genderem je to složité, protože je třeba odlišit gender jako vědu a gender jako ideologii. Zatímco gender jako věda řeší pohled na mužství a ženství, ideologie prý aktivisticky prosazuje některé požadavky – např. unisex toalety. „Jako ideologie: aktivistické prosazování věcí jako: unisex WC, muži pokládající se za ženy v ženských sportech nebo nekonečné množení genderových identit (o čemž psal R. Joch),“ zastal se pan Machula Jocha.

Na tato slova zareagovala Ivana Recmanová, která sama sebe označuje mimo jiné za feministku.

„To není genderová ideologie. To jsou kulturní procesy a transgender aktivismus. Mimochodem, genderová studia se nezabývají jen muži a ženami,“ napsala Recmanová.

Jenže tím to neskončilo. O slovo se přihlásila i publicistka vystupující pod označením Dojnice, která publikuje texty na serveru Zdroj.cz. „Mě fascinuje neustále snaha vydávat tyhle pavědy za něco smrtelně vážného,“ napsala Dojnice. Od Recmanové se dočkala odpovědi. „To není pavěda, to je interdisciplinární obor, ve kterém se střetávají jak vědy (psychologie, sociologie, antropologie, lingvistika), tak i teorie, které vědami nejsou (literární teorie, muzikologie, historie).“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

8:25 Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Řešit zcela nestandardní situaci moderátorky České televize Světlany Witowské by ury…