Generální ředitel Českých drah získal ocenění za správu a řízení firmy

09.10.2017 13:42

Hlavní cena v anketě Best Board Member 2016 byla Pavlu Krtkovi udělena 4. října 2017 v prostorách hotelu Mandarin Oriental Prague na akci pořádané Czech Institute of Directors, který ji vyhlašuje od roku 2012 společně s oceněním Best Board. O úloze státu a státem vlastněných společností diskutovali kromě Pavla Krtka také ministr dopravy Dan Ťok, ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, náměstek ministra financí Ondřej Landa a místopředseda představenstva ČEZ Martin Novák.

Generální ředitel Českých drah získal ocenění za správu a řízení firmy
Foto: ČD
Popisek: Generální ředitel Českých drah Pavel Krtek získal prestižní ocenění za správu a řízení firmy
"Pro České dráhy i pro mne osobně je to čest být vítězem této ankety. Je to důkaz toho, že i státem vlastněná společnost se dá úspěšně řídit jako standardní obchodní firma. Věřím, že je to zároveň motivace a povzbuzení pro vyšší a střední management, se kterým se v posledních 4 letech systematicky snažíme měnit korporátní kulturu," uvedl Pavel Krtek. 
 
 
Pavel Krtek vede České dráhy od listopadu 2014. Za jeho vedení se například podařilo stabilizovat zadlužení společnosti, udržet mezinárodní rating od agentury Moody´s na investičním stupni Baa2 se stabilním výhledem a úspěšně refinancovat starší dluhopisy, čímž firma ušetří desítky miliónů korun ročně na úrokových nákladech. V pololetí 2017 vykázala Skupina ČD podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví zisk 537 miliónů korun. Pavel Krtek je aktivní i v mezinárodních organizacích sdružujících železniční dopravce a je členem vedení Společenství evropských železnic.
 
"I když naše akcie vlastní ze 100% stát, naší povinností je starat se, aby se národní dopravce choval jako akciová společnost. Aby hájil zájmy svých akcionářů jako každá jiná taková firma, aby pečoval o své zaměstnance a v neposlední řadě, aby dbal na práva svých věřitelů, kteří mu půjčili na další rozvoj," dodává Pavel Krtek. 
Komerční zpráva
 
  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Barbora Richterová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…