Generální tajemník OSN se v Praze setká s premiérem a prezidentem

04.04.2014 6:58

Generální tajemník OSN Pan Ki-mun se dnes v Praze setká s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), prezidentem Milošem Zemanem a předsedou sněmovny Janem Hamáčkem (ČSSD). Dopoledne bude mít v Karolinu přednášku na téma Česká republika a OSN: Mír, rozvoj a lidská práva v měnícím se světě.

Generální tajemník OSN se v Praze setká s premiérem a prezidentem
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Bohuslav Sobotka na akci mimo jiné zdůraznil, že ČR není pro sankce proti Rusku
reklama

Pan Ki-mun do České republiky přicestoval ve čtvrtek, kdy se sešel s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem, odlétá v sobotu brzy ráno.

Pan Ki-muna čeká pestrý program

Na Univerzitě Karlově bude generální tajemník OSN přednášet dopoledne, poté ho přijme ministerský předseda Sobotka. Jednat mají především o mírových misích OSN, reformě světové organizace, ochraně klimatu nebo lidských práv. Nevyhnou se ani aktuálním mezinárodním otázkám. Odpoledne se Pan Ki-mun setká také s předsedou Poslanecké sněmovny Hamáčkem a prezidentem Zemanem. Mezi schůzkou s předsedou dolní komory a jednáním s hlavou státu ho čeká prohlídka pražských protipovodňových zábran za účasti primátora a ministra životního prostředí. Večer navštíví koncert České filharmonie v Rudolfinu.

Devětašedesátiletý Pan Ki-mun stojí v čele Spojených národů od roku 2007 a v Česku je ve své funkci podruhé. Poprvé byl v ČR v dubnu 2011, kdy se mimo jiné setkal s tehdejším prezidentem Václavem Klausem. Předtím zavítal generální tajemník OSN do České republiky v červenci 1999. Funkci tehdy zastával Ghaňan Kofi Annan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …