George Soros. Týdeník se zaměřil na „sluníčkáře, který za všechno může“

07.02.2017 16:30

O šestaosmdesátiletém filantropovi Georgi Sorosovi se rozepsal časopis Faktor S. „Sluníčkář, který za všechno může,“ otitulovali miliardáře.

George Soros. Týdeník se zaměřil na „sluníčkáře, který za všechno může“
Foto: Repro foto youtube.com
Popisek: George Soros
reklama

Soros je v merku konspirátorů už dlouhá léta. „Existuje mnoho různorodě šílených konspiračních teorií, které nám přinášejí ‚pravdu‘ o tom, kdo vlastně reálně ovládá aktuální světové dění,“ konstatuje časopis s tím, že Sorosovo jméno více a více rezonuje. 

Soros je americký Maďar židovského původu. Přes dobročinné organizace přispívá a pomáhá uprchlíkům. Mimo jiné také podpořil neúspěšnou kandidátku na prezidentský post Hillary Clintonovou a velmi radikálně odmítá současnou hlavu státu Donalda Trumpa. Podle jeho slov je to potenciální diktátor. „Který zcela selže,“ dodává však Soros s tím, že Trump je podvodník, který se připravuje na obchodní válku, jež bude mít bolavé následky v celém světě. 

Předpovídá i finanční krizi v Anglii. „Bude to velmi černé období, což nejlépe uvidíme na britské libře,“ říká v souvislosti s Brexitem Soros. Je také obhájcem Evropské unie. Mnozí jej nenávidí, jako například maďarský premiér Viktor Orbán, jenž se jej snaží vyhnat ze země. Tvrdí totiž, že miliardář je jedním ze strůjců migrační krize. 

Soros proniká také do Česka, kdy zde působí jeho filantropická síť pod názvem Open Society Foundations. Podporuje Člověka v tísni, před revolucí posílal peníze i Chartě 77.

„Pokud někdy existoval muž, který by mohl být vzorem žido-plutokratického bolševického sionistického světového spiklence, jsem to já,“ tvrdí o sobě závěrem Soros. 

  • Původní zdroj ZDE

B

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Co mám dělat? Budou volby. Průšvih.“ 100 tisíc Čechů promluvilo. A Pirát neví, co s tím

14:14 „Co mám dělat? Budou volby. Průšvih.“ 100 tisíc Čechů promluvilo. A Pirát neví, co s tím

Blíží se krajské a senátní volby. Ale ještě před nimi by se měla ve sněmovně řešit petice zasazující…