Gott mu nedá spát ani teď. Znovu udeřil Jaroslav Hutka. Smršť kritiky a pak oslava generála Pavla

17. 10. 2019 18:13

Písničkář Jaroslav Hutka na televizi Seznam zavzpomínal na listopad. Pár dní po 17. listopadu 1989 zpíval na Letné, že nejkrásnější jsou usměvavé tváře a svoboda. Havel mu prý tehdy pošeptal: „Jardo, to není koncert, my sundáváme vládu.“ Vrátil se i ke skonu Karla Gotta. A nešetřil ho.

Gott mu nedá spát ani teď. Znovu udeřil Jaroslav Hutka. Smršť kritiky a pak oslava generála Pavla
Foto: repro foto youtube.com
Popisek: Jaroslav Hutka
reklama

Jaroslav Hutka zazpíval v listopadu 1989 na Letné a později se od Václava Havla dozvěděl, že svým zpěvem vlastně zachránil revoluci, protože potom, co dospíval, už se nedalo střílet do davu.

Anketa

Je ,,nenávist na internetu" tak velké nebezpečí, jak popisují Pavel Rychetský a Anna Šabatová?

16%
84%
hlasovalo: 18443 lidí

Jako pamětník bude zpívat také na akci Paměti národa 28. října. Na tomto koncertu naopak nebude zpívat Jarek Nohavica. A protože spolupracoval dva roky a později před svou zodpovědností kličkoval, Hutka právě pro Nohavicu pochopení nemá.

Pochopení neměl ani pro Karla Gotta. „On se stal tou hlásnou troubou okupačního režimu, kterej byl nepříjemnej a negativní, a on tam vlál jako prapor. Ten režim se o něj opíral,“ upozornil Hutka. Zdá se mu navíc, že podobnou roli hrál i po roce 1989 a vlastně zjemňoval pohled na komunistický režim i po sametové revoluci. Tím prý vlastně onomu socialistickému režimu sloužil až do své smrti.  

Naději pro českou budoucnost vidí Hutka v občanské společnosti a v demonstracích Milionu chvilek pro demokracii. „Mezi nimi nebyla žádná agresivita, vládla tam dobrá nálada, a to je nadějný,“ pravil Hutka.  

Zmínil i píseň o prezidentu Miloši Zemanovi, kterého popisuje jako sprosťáka a ožralu. „Ale prostě to, že náš prezident je figura ostudná, a řekl bych až taková strašidelná, to je nejen neštěstí, ale musí se to pojmenovat. Já si myslím, že on tu roli prostě nezvládá. Já ho nemůžu považovat za mého reprezentanta, za mého prezidenta, i když jím je. Oficiálně jím je, ale není můj,“ prohlásil.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Místo Miloše Zemana by prý na Hradě rád viděl současného senátora Pavla Fischera. Ale nejen jeho. „Ten generál Pavel. Toho jsem nedávno potkal na nějaký diskusi. Ten by se mi líbil velmi, protože si myslím, že je nejen reprezentativní, ale má kázeň a má v sobě takovou zvláštní státotvornost,“ ocenil generála Pavla host.

Prý by mohl napsat i píseň o  Andreji Babišovi (ANO), ale o tomhle předsedovi vlády se prý píše těžko. „On je takovej had a ze všeho se vysmekne,“ vyjádřil svůj názor folkový zpěvák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vynucené silou?“ Toto vám asi uniklo. EU utahuje šrouby. Jiří Kobza připomíná slova Martina Schulze

16:30 „Vynucené silou?“ Toto vám asi uniklo. EU utahuje šrouby. Jiří Kobza připomíná slova Martina Schulze

Poslanec za SPD jiří Kobza se domnívá, že bychom ani v současné době neměli rezignovat na sledování …