Grebeníček: Jsme kulhající země. Co vydrancovaly zlodějské mafie, na to zlaté české ruce jen tak nevydělají

30.10.2014 12:12

Pětadvacet let poté, co jsme ukončili cestu k socialismu, jsme podle předsedy KSČM Miroslava Grebeníčka „kulhající zemí“, která se dá koupit za pár desítek milionů, což je částka, jež je pro ty nejbohatší neobyčejně příznivá.

Grebeníček: Jsme kulhající země. Co vydrancovaly zlodějské mafie, na to zlaté české ruce jen tak nevydělají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Grebeníček v poslanecké lavici

Anketa

Byla léta 1990-2014 pro naši zemi úspěšná?

12%
88%
hlasovalo: 66409 lidí

V roce 1989 podle něj vedení KSČ předalo moc těm, kterým šlo o restauraci kapitalismu, a kvůli tomu klidně pošlapali nejen masarykovské republikánské tradice, ale dokonce i česko-slovenskou vzájemnost.

V článku na svém profilu na ParlamentníchListech.cz bývalý předseda KSČM připomíná, že ještě na začátku devadesátých let nové elity ujišťovaly, že se bude všem žít lépe a dokonce že nebude nezaměstnanost a zvýší se sociální jistoty. Do deseti let jsme prý měli dohnat Německo a Rakousko.

Dnes se místo toho vytratila dobrá pověst, kterou někdejší Československo mívalo, ať už v průmyslu, vědě, kultuře nebo sportu. Dnes si podle Grebeníčka někteří lidé pletou Českou republiku s Československem, a ti co vědí, tak se ptají, co tu vlastně kromě montování německých a korejských aut děláme.

Některá média prý již s předstihem slaví restauraci kapitalismu jako období největšího rozkvětu země. Skutečnost je ale prý taková, že země byla rozkradena v podvodné kupónové privatizaci, majetky lidí ve vytunelovaných bankách, a na to vše dohlížela Klausova ODS plná kmotrů a černých sponzorů, společně s ODA, již zmizelou v propadlišti dějin.

Celý komentář ZDE.

„Politická a společenská pluralita, technologický pokrok a některé změny v organizaci výroby spolu s tlakem trhu nesporně přinesly v průběhu čtvrtstoletí také pozitiva. K nim patří i barevné fasády obcí, ale i obchody, kde celoročně mají banány,“ připouští bývalý předseda KSČM.

Na druhou stranu však prý ekonomice stále zkracuje dech rozkrádání národního majetku a zbytečné zakázky pro firmy kamarádů vládních stran. „Zlaté české ruce a hlavy jen s obtížemi nahrazují svým umem a prací to, co rozebrali a drancují kmotři a sponzoři ODS a jejích satelitů a nejrůznější korupční, zlodějské mafie,“ láteří poslanec.

Pipomíná, že každý desátý občan nyní žije na hranici chudoby, máme více než půl milionu nezaměstnaných a desetitisíce bezdomovců, kterým je přebytek banánů a levné elektroniky k ničemu. V zemi, která královsky živí nejrůznější „Kožené, Krejčíře a Bakaly“ a stovky miliard investuje do nejrůznějších válek, je existenční minimum úředně stanoveno na 2200 korun.

K volbám podle něj chodí stále méně lidí, a těm, kteří je chtějí jen vysávat, to maximálně vyhovuje.

„Jak dlouho lze ještě budovat příkopy mezi lidmi a systém korupce a beztrestnosti vyvolených vydávat za demokracii a svobodu? Tak dlouho, dokud nedojde ke změně režimu korupce a mafiánského klientelismu,“ odpovídá poslanec KSČM.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Důchodová past. Bude to bolet nyní, nebo později. Ekonomický expert promluvil

6:55 Důchodová past. Bude to bolet nyní, nebo později. Ekonomický expert promluvil

Ekonom Jan Pavel z Národní rozpočtové rady ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozh…