Greta vytočila doběla senátora: Klima se teď neřeší a tak přispěchala s tvrzením, že se nakazila koronavirem. Asi, netestovali ji!

26.03.2020 16:25

V roce 2019 lidé věnovali velkou pozornost slovům středoškolské švédské aktivistky Grety Thunbergové, která se rozhodla bojovat proti globálnímu oteplování. V roce 2020 se však pozornost celého světa upnula na boj s koronavirem. A Greta Thunbergová oznámila, že asi taky nemoc prodělala. Senátor Ivo Valenta nad jejími slovy kroutí hlavou.

Greta vytočila doběla senátora: Klima se teď neřeší a tak přispěchala s tvrzením, že se nakazila koronavirem. Asi, netestovali ji!
Foto: Repro Youtube
Popisek: Klimatická aktivistka Greta Thunbergová
reklama

V loňském roce křičela Greta Thunbergová na půdě OSN na politiky, že jí ukradli dětství. A oni jí poté zatleskali. Ale letos na dvě stovky zemí řeší mnohem naléhavější problém. Boj s koronavirem. Nemocí COVID-19 se na celé planetě nakazilo víc než 400 tisíc lidí. A tisíce z nich bohužel zemřely.

A Greta Thunbergová světu oznámila, že koronavirus také prodělala. Asi.

Senátor Ivo Valenta nad slovy mladé aktivistky kroutil hlavou.

Anketa

Vadí vám vládní nařízení, ať lidé během karantény nejezdí na chaty a chalupy?

9%
91%
hlasovalo: 25896 lidí
„V posledních dnech jsem si říkal, že už jsem dlouho neslyšel o ‚tetě Grétě‘. Zapálená klimatická aktivistka (nebo spíše někým vedená loutka?) ale nezklamala. O klimatu se dnes nemluví, svět řeší – a zcela logicky – zásadní problém v podobě pandemie COVID-19. A tak Gréta přispěchala se svým tvrzením, že i ona (ač netestována a s příznaky běžného virového onemocnění) prodělala zřejmě koronavirovou nákazu. A nebyla by to Gréta, kdyby ve svém ‚zkušeném‘ pubertálním věku nepřidala i pár rad pro ostatní, jak se chovat, které už, světe div se, všichni dávno znají,“ uvedl Valenta.

Senátor zdůraznil, že tuto obtížnou situaci nezlehčuje, sám se prý snaží pomoct zdravotníkům v jejich nelehké situaci, protože si váží jejich práce a stejně tak si váží každého, kdo zdravotníkům v rámci svých možností pomáhá. Třeba tím, že jim šije roušky.  

„Jít ale do světových médií s tím, že jsem nachlazený, jen kvůli snaze o vlastní zviditelnění, to mi opravdu přijde za hranou,“ zdůraznil senátor.

Zamyšlení senátora Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noro Fridrichová, tohle je bulvár! Hvězda ČT to děsně schytala za Maláčovou. Od vlastních

14:55 Noro Fridrichová, tohle je bulvár! Hvězda ČT to děsně schytala za Maláčovou. Od vlastních

Má 168 hodin vysílat to, co politici řeknou, když se jich zrovna nikdo na nic neptá? Po výroku minis…