Greta vytočila doběla senátora: Klima se teď neřeší a tak přispěchala s tvrzením, že se nakazila koronavirem. Asi, netestovali ji!

26.03.2020 16:25

V roce 2019 lidé věnovali velkou pozornost slovům středoškolské švédské aktivistky Grety Thunbergové, která se rozhodla bojovat proti globálnímu oteplování. V roce 2020 se však pozornost celého světa upnula na boj s koronavirem. A Greta Thunbergová oznámila, že asi taky nemoc prodělala. Senátor Ivo Valenta nad jejími slovy kroutí hlavou.

Greta vytočila doběla senátora: Klima se teď neřeší a tak přispěchala s tvrzením, že se nakazila koronavirem. Asi, netestovali ji!
Foto: Repro Youtube
Popisek: Klimatická aktivistka Greta Thunbergová
reklama

V loňském roce křičela Greta Thunbergová na půdě OSN na politiky, že jí ukradli dětství. A oni jí poté zatleskali. Ale letos na dvě stovky zemí řeší mnohem naléhavější problém. Boj s koronavirem. Nemocí COVID-19 se na celé planetě nakazilo víc než 400 tisíc lidí. A tisíce z nich bohužel zemřely.

A Greta Thunbergová světu oznámila, že koronavirus také prodělala. Asi.

Senátor Ivo Valenta nad slovy mladé aktivistky kroutil hlavou.

Anketa

Vadí vám vládní nařízení, ať lidé během karantény nejezdí na chaty a chalupy?

9%
91%
hlasovalo: 24760 lidí
„V posledních dnech jsem si říkal, že už jsem dlouho neslyšel o ‚tetě Grétě‘. Zapálená klimatická aktivistka (nebo spíše někým vedená loutka?) ale nezklamala. O klimatu se dnes nemluví, svět řeší – a zcela logicky – zásadní problém v podobě pandemie COVID-19. A tak Gréta přispěchala se svým tvrzením, že i ona (ač netestována a s příznaky běžného virového onemocnění) prodělala zřejmě koronavirovou nákazu. A nebyla by to Gréta, kdyby ve svém ‚zkušeném‘ pubertálním věku nepřidala i pár rad pro ostatní, jak se chovat, které už, světe div se, všichni dávno znají,“ uvedl Valenta.

Senátor zdůraznil, že tuto obtížnou situaci nezlehčuje, sám se prý snaží pomoct zdravotníkům v jejich nelehké situaci, protože si váží jejich práce a stejně tak si váží každého, kdo zdravotníkům v rámci svých možností pomáhá. Třeba tím, že jim šije roušky.  

„Jít ale do světových médií s tím, že jsem nachlazený, jen kvůli snaze o vlastní zviditelnění, to mi opravdu přijde za hranou,“ zdůraznil senátor.

Zamyšlení senátora Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

16:35 „Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

Ne každý přivítal obrat v přístupu ke koronaviru Romana Prymuly. Podle právníka Tomáše Tyla se bez j…