Greto, zasazovat stromky. Okamura varuje před svazáckými fanatiky

08.09.2019 20:15 | Zprávy
autor: vef

Lídr hnutí SPD Tomio Okamura se vyjádřil ve svém komentáři na facebookovém profilu k otázce ekologie a životního prostředí. A nechybělo ani jméno švédské aktivistky Grety Thunbergové.

Greto, zasazovat stromky. Okamura varuje před svazáckými fanatiky
Foto: JK
Popisek: Tomio Okamura

„Už i v Německu poznávají, že některá opatření ekologistických fanatiků přírodě škodí, než aby jí pomáhala. Konkrétně jde o větrné elektrárny. Výstavba větrníků v Německu stagnuje a oprávněně se začíná setkávat se stále větším odporem obyvatelstva. Hnutí SPD je všemi deseti pro rozumnou ochranu životního prostředí pro člověka, ale nesmí se jednat o šílenou iracionální ideologii a agendu, která přírodě i lidem škodí. A co kdyby radši Greta Thunbergová a studenti, kteří stávkují za klima, místo demonstrací v době výuky šli raději vysazovat stromky?“ zeptal se úvodem svého komentáře lídr hnutí SPD Tomio Okamura.

„Největší problém obyvatelé vidí v tom, že se elektrárny staví blízko obytných zón, a mohou tak narušovat běžný život. V Bavorsku například místní vláda zavedla takzvané 10H pravidlo. To říká, že turbína musí být vzdálená od obydlí minimálně o desetinásobek své výšky,“ dodal.

„Veřejná nevole je často podporovaná i některými environmentálními uskupeními, která se zase bojí o přírodu v okolí elektráren. Podle úřadů nyní odpůrci blokují zhruba 300 turbín s kapacitou více než 1 200 MW kvůli tomu, že by mohly ohrozit život ptáků. Další protesty pak přicházejí ze strany armády či rádiových stanic. Turbíny se totiž musejí nacházet zhruba 10 až 15 kilometrů od vysílačů, aby nerušily signál,“ poznamenal. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…