Grospič: Vrbětice jsou marketingovou akcí premiéra, chce si pojistit zájmy oligarchy o další volební období

29.04.2021 20:30 | Zprávy
autor: nab

Komunistický poslanec Stanislav Grospič má ve vrbětické kauze jasno. Považuje ji za objednávku americké administrativy a dodavatele pro jadernou elektrárnu, ale za povedenou marketingovou akci premiéra. Kauza má prý pouze rozsévat strach a překrýt neschopnost vlády.

Grospič: Vrbětice jsou marketingovou akcí premiéra, chce si pojistit zájmy oligarchy o další volební období
Foto: ksčm
Popisek: Stanislav Grospič

Roli Andreje Babiše v kauze Vrbětice, která rozpoutala diplomatickou válku Česka s Ruskem, popsal Grospič několika větami: „Premiér, odkojený režimními elitami podniků zahraničního obchodu a privatizačními šíbry režimu následujícího, se přes velkohubé fráze a názorové proměn, zavděčil kancléřce Merkelové a přátelům ve Washingtonu, kteří mu dovolili sedět na pár minut na pohovce v Bílém domě. Nakonec nejposlušnější byl pan premiér k Izraeli, jakákoli kritika byla nepřípustná, byť byla oprávněná,“ uvedl.

Vrbětice podle jeho slov vygradovaly explozí neschopnosti populismu, naprosté oddanosti systému ze strany těch „nesystémových“ a dokázaly, že líp nebude a že vést stát jako firmu nás dovedlo po bok Ukrajiny či Pobaltí.

„Morálka není silnou stránkou premiéra, který se teď chce ukázat jako muž ‚silné ruky‘, rozhodného vzepření se ‚ruské hrozbě“‘, která naopak odhaluje jeho vetchost a schopnost pro vlastní prospěch zničit, co se jen dá. Těžko se budeme moci při bojích o Stromovku zeptat, kolik má Agrofert divizí…,“ pokračuje Grospič.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…