Guru naší mravnosti. Mlátí lidi na ulici. Babišův poslanec Komárek se pustil do Kalouska

29.01.2016 20:37

Poslanec Martin Komárek (ANO) se na svém Facebooku pozastavil nad dnešním chováním předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, který se v Poslanecké sněmovně pohádal s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou (KDU-ČSL). „Vystoupil jako strážce mravů a práva. Člověk, který přijal Paroubkovu nabídku na to, aby byl šéfem vlády s komunisty,“ uvedl Komárek.

Guru naší mravnosti. Mlátí lidi na ulici. Babišův poslanec Komárek se pustil do Kalouska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Komárek

Někdejší komentátor MF Dnes měl podle svých slov z Kalouskova výstupu ve tváři nefalšovaný děs, a to právě protože si podle něj nástupce Karla Schwarzenberga na pozici předsedy TOP 09 hraje na strážce mravů a práva. „Člověk, který začal padáky, které padaly, a letadly, která nelétala, zato kolem nich létaly peníze. Člověk, který přijal Paroubkovu nabídku na to, aby byl šéfem vlády s komunisty, ač si hraje na antikomunistu. Člověk, který v politice použije všech prostředků a nemá žádné zábrany,“ ohodnotil Komárek Kalouska.

Jak Komárek uvedl, předseda opoziční TOP 09 je podle něho navíc i člověk, o kterém sám jeho předchůdce na pozici předsedy TOP 09 prohlásil, že najímá jako fořta polepšeného pytláka. „Člověk, který dal volné ruce hazardu a v zájmu několika bossů udělal z republiky Las Vegas čtvrté cenové skupiny. Člověk, který mlátí lidi na ulici a blábolí namol do rádia... Jo, to je guru naší mravnosti...,“ zakončil Babišův poslanec svůj poznatek.

Známý novinář tak pravděpodobně reagoval na Kalouskův výstup adresovaný vládním lidovcům, které šéf TOP 09 označil za pokrytce, protože umožnili hlasování o elektronické evidenci tržeb, proti které Kalousek a spol. dlouhodobě protestují. Na jeho slova reagoval i ministr zemědělství Marian Jurečka. „Zaplať pánbůh, že už jste bývalým členem KDU-ČSL i bývalým předsedou!“ naštval se místopředseda lidovců.

  • O slovní přestřelce mezi Kalouskem a Jurečkou si můžete přečíst ZDE.

„Aplaus levicového spektra je pro mě tou nejsladší odměnou,“ reagoval na bouřlivý potlesk Jurečkovi z lavic koaličních poslanců Kalousek s tím, že dříve nebo později prý lidovci budou říkat – protože to mají v genech – že za nic nemohli a že to byla koaliční dohoda a že oni to mysleli vlastně dobře a jen bránili tomu nejhoršímu. „Tohle ale říkali i normalizátoři a kolaboranti v letech 1969 a 1970,“ dodal důrazně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jzd

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…