Guru naší mravnosti. Mlátí lidi na ulici. Babišův poslanec Komárek se pustil do Kalouska

29.01.2016 20:37

Poslanec Martin Komárek (ANO) se na svém Facebooku pozastavil nad dnešním chováním předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, který se v Poslanecké sněmovně pohádal s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou (KDU-ČSL). „Vystoupil jako strážce mravů a práva. Člověk, který přijal Paroubkovu nabídku na to, aby byl šéfem vlády s komunisty,“ uvedl Komárek.

Guru naší mravnosti. Mlátí lidi na ulici. Babišův poslanec Komárek se pustil do Kalouska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Komárek

Někdejší komentátor MF Dnes měl podle svých slov z Kalouskova výstupu ve tváři nefalšovaný děs, a to právě protože si podle něj nástupce Karla Schwarzenberga na pozici předsedy TOP 09 hraje na strážce mravů a práva. „Člověk, který začal padáky, které padaly, a letadly, která nelétala, zato kolem nich létaly peníze. Člověk, který přijal Paroubkovu nabídku na to, aby byl šéfem vlády s komunisty, ač si hraje na antikomunistu. Člověk, který v politice použije všech prostředků a nemá žádné zábrany,“ ohodnotil Komárek Kalouska.

Jak Komárek uvedl, předseda opoziční TOP 09 je podle něho navíc i člověk, o kterém sám jeho předchůdce na pozici předsedy TOP 09 prohlásil, že najímá jako fořta polepšeného pytláka. „Člověk, který dal volné ruce hazardu a v zájmu několika bossů udělal z republiky Las Vegas čtvrté cenové skupiny. Člověk, který mlátí lidi na ulici a blábolí namol do rádia... Jo, to je guru naší mravnosti...,“ zakončil Babišův poslanec svůj poznatek.

Známý novinář tak pravděpodobně reagoval na Kalouskův výstup adresovaný vládním lidovcům, které šéf TOP 09 označil za pokrytce, protože umožnili hlasování o elektronické evidenci tržeb, proti které Kalousek a spol. dlouhodobě protestují. Na jeho slova reagoval i ministr zemědělství Marian Jurečka. „Zaplať pánbůh, že už jste bývalým členem KDU-ČSL i bývalým předsedou!“ naštval se místopředseda lidovců.

  • O slovní přestřelce mezi Kalouskem a Jurečkou si můžete přečíst ZDE.

„Aplaus levicového spektra je pro mě tou nejsladší odměnou,“ reagoval na bouřlivý potlesk Jurečkovi z lavic koaličních poslanců Kalousek s tím, že dříve nebo později prý lidovci budou říkat – protože to mají v genech – že za nic nemohli a že to byla koaliční dohoda a že oni to mysleli vlastně dobře a jen bránili tomu nejhoršímu. „Tohle ale říkali i normalizátoři a kolaboranti v letech 1969 a 1970,“ dodal důrazně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miloš Zeman na sjezdu ČSSD nemilosrdně zúčtoval s těmi, kteří šli proti němu ve volbách. Doporučil zahájit jednání s ANO. A všem připomněl zradu, kterou ve straně zažil

11:30 Miloš Zeman na sjezdu ČSSD nemilosrdně zúčtoval s těmi, kteří šli proti němu ve volbách. Doporučil zahájit jednání s ANO. A všem připomněl zradu, kterou ve straně zažil

Hostem 40. sjezdu ČSSD byl prezident Miloš Zeman. Rozhodl se zúčtovat za prezidentskou volbu i zhodn…