H*vada by v ČR neměla většinu, být tu sudetští Němci. Pavel Šafr vážně

13.09.2021 9:14 | Ze sítí

Před 83 lety začalo sudetoněmecké povstání, které bylo potlačeno četníky a armádou. Vyžádalo si však své oběti. Má být tato událost připomínána? Podle šéfredaktora Fora24 Pavla Šafra nikoliv. Kdo tohle připomíná dneska, musí být narušený jedinec. „Ta stránka z dějepisu je smutná, ale nemá žádný vztah k současnosti,“ tvrdí. A je mu líto, že zde „naši Němci“ nejsou. „Hovada v této společnosti by totiž s nimi nikdy neměla většinu,“ říká.

H*vada by v ČR neměla většinu, být tu sudetští Němci. Pavel Šafr vážně
Foto: Repro Youtube
Popisek: Šéfredaktor Fora24, Pavel Šafr

Anketa

Věříte průzkumu STEM, že ANO získá ve volbách 32,4 %?

hlasovalo: 61828 lidí
Včera tomu bylo 83 let, co na Norimberském sjezdu NSDAP zazněla slova Adolfa Hitlera. Ve svém projevu kritizoval Československo za údajný útlak Němců. Jeho slova odstartovala sudetoněmecké povstání, které bylo československou armádou a četníky potlačeno. Ne však bez obětí, jak připomíná například měsíčník Pražský strážník. V boji proti henleinovcům padlo téměř čtyřicet strážníků.

Hitlerův projev a jeho následky připomenul pedagog a programátor Pavel Cimbál. „Před 83 lety, 12. září 1938, měl Adolf Hitler v Norimberku plamenný projev proti Československu. Přenáší jej rádio a nenávistí zdivočelí henleinovci začnou obratem konat. Jeden četník umučen, druhému ustřelena půlka hlavy, lynč a další mrtví,“ připomenul. A dodal, že média o tomto kousku historie mlčí.

Že se o těchto událostech nemluví, ovšem považuje za správné šéfredaktor Fora24, Pavel Šafr. „Kdo tohle připomíná dneska, musí být narušený jedinec. Ta stránka z dějepisu je smutná, ale nemá žádný vztah k současnosti,“ napsal Cimbálovi. A pokračoval: „Je mi líto, že tu nejsou naši Němci. Hovada v této společnosti by totiž s nimi nikdy neměla většinu.“

Cimbál mu na to odpověděl, že je sám z jedné čtvrtiny Němec a má Henleinův dům přes kopec. „Jsem tak trochu i ten ‚váš‘ Němec. Jen odmítám překrucovat historická fakta jen proto, že se nehodí současnému eurointegračnímu narativu...“ vzkázal šéfovi Fora24.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Přes držk* a vypráskat je z Ukrajiny!“ Televizní debata se zvrtla. Jurečka nevydržel poslouchat Fialu

23:04 „Přes držk* a vypráskat je z Ukrajiny!“ Televizní debata se zvrtla. Jurečka nevydržel poslouchat Fialu

Česko v krizi. Občané čelí nejrazantnější vlně zdražování. V Superdebatě CNN Prima News o inflaci s …