HN: Vicepremiéra Brabce mají nahradit Schillerová a Havlíček

26. 4. 2019 15:25

Z postu vicepremiéra odejde ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Nahradí ho hned dva ministři nominovaní do vlády za hnutí ANO.

HN: Vicepremiéra Brabce mají nahradit Schillerová a Havlíček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Richard Brabec, místopředseda vlády a ministr životního prostředí

Premiér Andrej Babiš (ANO) chystá změny na pozici vicepremiéra, ministra pro životní prostředí Richarda Brabce (ANO) nahradí ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a nováček ve vládě – ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Babiš to dnes uvedl v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Havlíček ČTK potvrdil, že bude místopředsedou vlády pro hospodářství. Schillerová má mít na starosti ekonomiku a finance. Včetně ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) tak bude mít menšinový kabinet nově tři vicepremiéry.

Rozhodnutí Babiš vysvětlil potřebou reagovat na změny ve struktuře hospodářství. „Musíme popsat závislost na jednotlivých oborech a řešit problémy pracovní síly,“ řekl Babiš Hospodářským novinám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

9:52 Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček se pořádně rozpálil nad obsahem zábavného pořadu České televize. Ve…