Ha, Plesl. Právník Pokorný od Sobotky triumfálně vytáhl obrázek. Jenže si šéfredaktora spletl s někým úplně jiným...

13.07.2020 19:39

Šéfredaktora Mladé Fronty DNES patřící Andreji Babišovi Jaroslava Plesla obvinil právník Radek Pokorný, že byl u natáčení týdenního hlášení Andreje Babiše „Čau lidi“. To se ukázalo jako nepravda. „A mám ho. Dámy a pánové, takhle pracuje dezinformátor Radek Pokorný,“ napsal Plesl. Připojil se i jiný novinář, který měl s ním též zážitek. Šlo o Hitlera.

Ha, Plesl. Právník Pokorný od Sobotky triumfálně vytáhl obrázek. Jenže si šéfredaktora spletl s někým úplně jiným...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Plesl

Anketa

Miroslav Kalousek nebude v příští sněmovně. Bude to jeho konec ve velké politice?

67%
33%
hlasovalo: 5456 lidí

Předseda vlády Andrej Babiš pojal své týdenní hlášení poměrně netradičně. To, jak hlášení vzniká, zachytila reportáž Novy, kdy ho reportérka Bára Divišová pro TN.cz vyzpovídala. Více jsme o tom psali ZDE.

Záznam reportáže TN.cz s premiérem Andrejem Babišem.

Právník Radek Pokorný, někdejší vlivný zákulisní pomocník premiéra Bohuslava Sobotky (svého spolužáka z gymnázia) obvinil právě v souvislosti s týdenním hlášením Andreje Babiše, Jaroslava Plesla, šéfredaktora Mladé Fronty DNES, že se objevil právě na natáčení týdenního hlášení premiéra. Pokorný na Facebook napsal: „Fotka z natáčení Čau lidi. Podle znalců je muž v brýlích nezávislý šéfredaktor Plesl.“ MAFRU, do které Mladá Fronta DNES patří, koupil právě Andrej Babiš. Pokorný později však příspěvek smazal a na Facebooku zveřejnil jiný příspěvek, kde napsal, že to prý tedy Plesl nebyl.

Plesl se na Facebooku vůči příspěvku ohradil a vyzval své přátelé na Facebooku, že shání screenshot postu, v němž ho pachatel šíření dezinformace označil za účastníka natáčení Čau lidi.

Ten následně našel a na Facebook napsal: „A mám ho. Dámy a pánové, takhle pracuje dezinformátor Radek Pokorný.“

V komentářích si Plesl postěžoval, že neví, proč takto lže. Na to mu odpověděl nový člen Rady ČT Pavel Matocha, který napsal, že je to proto, protože je to Radek Pokorný. Ivo Slavík dodal, že to je přirozenost mafiána. „Kmotr nedá dopustit jen na svou rodinu,“ dodal.

Novinář Honza Palička zase napsal, že jeho Pokorný upozornil, že když považuje výhru Dudy za demokratickou, tak by určitě podpořil i zvolení Hitlera.

Misha Julišová do diskuse napsala, že zda to byl, či nebyl on, je vedlejší. „Smyslem je kolem vás trochu ‚začmoudit‘! To je celé. Takže smysl to splnilo,“ vysvětlila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rejžo, já jsem v šoku. Prů*er. Herec Liška napsal těm, co kvůli jeho reklamě naletěli

17:31 Rejžo, já jsem v šoku. Prů*er. Herec Liška napsal těm, co kvůli jeho reklamě naletěli

Herec Pavel Liška byl jednou z tváří společnosti Bohemia Energy, která před pár dny oznámila konec. …